Strona główna » Boks » Wieczór nokautów

Wieczór nokautów

2017-09-10 06:48:59


Wieczór nokautów

Krzysztof Zimnoch przegrał przez nokaut w 3. rundzie z Joel’em Abellem w walce wieczoru podczas gali, która odbyła się na stadionie przy ul. Narutowicza w Radomiu.

  •  

    Na pewno nie tak Krzysztof Zimnoch wyobrażał sobie potyczkę z Joeyem Abellem. - Według wielu ekspertów kluczem do zwycięstwa Zimnocha miało być przetrwanie pierwszej części walki i uniknięcie potężnych ciosów Amerykanina. Czym później, tym miało być dla Krzyśka łatwiej. Niestety, Polak już w pierwszej rundzie dał się zaskoczyć kilkoma potężnymi, obszernymi sierpami, po których o mało nie wylądował na macie - relacjonował serwis bokser.org. Właściwie tylko gong sprawił, że walka nie zakończyła się dla Polaka już w inauguracyjnym starciu.

     

    W drugiej rundzie Joey Abell dzielił i rządził między linami nadal. Nieco lepiej zaczęła się dla Krzysztofa Zimnocha runda trzecia. Polak w końcu uspokoił walkę, uderzał ciosami prostymi i wydawało się, że nieco odzyskał kontrolę nad ringowymi wydarzeniami. - Niestety, na minutę przed gongiem Abell ponownie wstrząsnął Zimnochem potężnym prawym sierpowym i tym razem nie wypuścił już okazji z rąk. Rzucił się szaleńczymi ciosami na półprzytomnego Polaka, brutalnie go nokautując - podkreślał bokser.org. - Polak był wyraźnie słabszy od pierwszego gongu. Abell był bardziej aktywny, zadawał więcej ciosów i bił mocniej. Polak był w stanie dotrwać do końca tego starcia. Przez kilka minut nie był w stanie podnieść się z ringu - potwierdzał polsatsport.pl.

 

W innych walkach sobotniego wieczoru: pewne zwycięstwo zanotował Mateusz Tryc, który przez trzy rundy obijał, a w czwartej ostatecznie pokonał Remigiusza Woza. - W ostatnim starciu Wóz był aż trzykrotnie liczony i w końcu odmówił kontynuowania walki - relacjonował posatsport.pl. Przemysław Runowski zwyciężył z Twahą Kiduku. Polak był w drugiej rundzie liczony, ale ostatecznie wygrał jednogłośnie na punkty. Sergiej Werwejko pokazał się z bardzo dobrej strony i wygrał  pojedynek z Nagy’m Aguilerą. Sędzia przerwał starcie w 4. rundzie po jednym z ciosów, które Amerykanin otrzymał w tył głowy. Cios był jednak bardzo lekki i bokser nie miał prawa go odczuć.

 

Porażkę poniósł Albert Sosnowski, który przegrał przez nokaut w 1. rundzie z Łukaszem Różańskim. W tym przypadku decydujące okazały się lewe sierpowe, które dały się we znaki byłemu mistrzowi Europy w wadze ciężkiej. Tuż po walce były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zadeklarował, że był to jego ostatni występ. - Lata robią swoje, to było prawdopodobnie moje pożegnanie z ringiem... Wspierajcie polski boks, mamy wielu młodych, perspektywicznych zawodników, a na mnie już czas. Dziękuję wam! - powiedział po zejściu z ringu reporterowi stacji Polsat Sport.

 

Przed zawodowymi walkami w ringu usytuowanym na murawie stadionu przy ul. Narutowicza w walkach pokazowych zaprezentowali się bokserzy radomskich klubów.

 

Wyniki gali w Radomiu:

Joel Abell wygrał przez nokaut w 3. rundzie z Krzysztofem Zimnochem

Albert Sosnowski przegrał przez nokaut w 1. rundzie z Łukaszem Różańskim 

Sergiej Werwejko wygrał przez TKO w 4. rundzie z  Nagym Aguilerą 

Przemysław Runowski pokonał na punkty Twaha Kiduku. Sędziowie punktowali 77:74, 78:74, 77:74.

Mateusz Tryc pokonał przez TKO w 4. rundzie Remigiusza Woza 

 

(fot:polsatsport.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.34%
Siatkówka 26.21%
Koszykówka 16.51%
Zapasy 15.59%
Tenis Stołowy 13.36%

ALL SPORT


Facebook