Strona główna » Łucznictwo » Łucznicy na podium

Łucznicy na podium

2017-09-15 06:13:24


Łucznicy na podium

Sukcesem zakończył się występ łuczników Sokoła Radom w LXXXI Mistrzostwach Polski Seniorów 2017 w Dobczycach, podczas których zdobyli aż 5 medali.

 

Najwięcej powodów do radości mieli mężczyźni, którzy zdobyli 4 krążki w klasyfikacji drużynowej. Już pierwszego dnia Mistrzostw po rundzie kwalifikacyjnej odbyło się strzelanie pojedynków drużynowych na olimpijskiej odległości 70m, w tej konkurencji fenomenalnie spisali się Jacek Kwaczyński, Robert Kornafel i Kamil Kośla, którzy w pierwszym starciu podejmowali faworyzowany KS Społem Łódź i po zaciętej walce zwyciężyli 5:3, w ćwierćfinale zmierzyli się z silnym zespołem AZS Surma Poznań, pokonując przeciwników 5:3. Przeszkodą nie do przejścia okazał się zespół KS Stella Kielce i nasi panowie zakończyli udział w turnieju z brązowym medalem i tytułem II Wicemistrzów Polski.

 

Natomiast kobiety w składzie Małgorzata Sobieraj, Renata Grunt, Małgorzata Pietrzyk i Joanna Gorczyca w swoim pierwszym pojedynku bez potknięcia pokonały Marymont Warszawa I 6:0, w ćwierćfinale niestety uległy utytułowanym zawodniczkom Łucznika Żywiec i zakończyły turniej na wysokim 7 miejscu. W konkurencji mikstów również na olimpijskiej odległości 70m, Małgorzata Sobieraj i Jacek Kwaczyński w pierwszym pojedynku po barażu pokonali CWKS Resovię Rzeszów, w ćwierćfinale nie zdołali pokonać Łucznika Żywiec i uplasowali się na wysokim 8 miejscu.

 

Na tej samej odległości w konkurencji indywidualnej nikomu nie udało się zdobyć medalu, ale wszyscy pokazali charakter w swoich wygranych jak i przegranych pojedynkach. Najlepiej natomiast spisali się Jacek Kwaczyński i Małgorzata Sobieraj zajmując kolejno 12 i 15 miejsce. Na pozostałych odległościach wszystkie nasze zespoły spisały się rewelacyjnie zajmując miejsca w pierwszej 10. Jak widać były to dla nas bardzo udane Mistrzostwa, teraz seniorzy naszego klubu mogą udać się na zasłużony odpoczynek po długim i wyczerpującym sezonie. Natomiast już niebawem rozpoczną przygotowania do sezonu halowego.

 

WYNIKI

90m, mężczyźni – brązowy medal

60m, kobiety – V miejsce

50m, mężczyźni – srebrny medal

50m, kobiety – V miejsce

30m, mężczyźni – brązowy medal

30m, kobiety – V miejsce

30m, mikst – brązowy medal

 

(źródło: sokolradom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook