Strona główna » Kolarstwo » Pracowite wakacje

Pracowite wakacje

2017-09-16 19:19:14

Tegoroczne wakacje były pracowite dla kolarzy górskich z Młodzieżowego Domu Kultury.

Reprezentanci Radomia swoje występy rozpoczęli od startu w Starej Miłosnej. W znanej miejscowości odbył się kolejny etap cyklu Pucharu Mazowsza MTB, gdzie na wymagającej trasie w formule olimpijskiej czwarte miejsce wśród żaków zajął Jakub Kowalczyk. Wśród juniorów młodszych Jakub Kowalczyk był ósmy.

W połowie lipca na warszawskim Ursynowie odbyły się mistrzostwa Polski xc MTB. Klub UKS MDK reprezentował Jakub Kowalczyk, który w gronie juniorów młodszych zajął 27 miejsce. Tymczasem w Morawicy odbył się VI etap Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. Wśród młodziczek drugą lokatę zajęła Katarzyna Szczęsna a trzecią Magdalena Żak. Wśród juniorów młodszych drugi finiszował też Jakub Kowalczyk, a w gronie juniorów czwarte miejsce. wywalczył Jakub Przepiórka. W kategorii M2 Paweł Raczyłło ukończył zmagania 12.

Dwa tygodnie później (30 lipca) w Zagnańsku odbył się VII etap imprezy organizowanej w woj. kieleckim. Tym razem Katarzyna Szczęsna zajęła pierwsze miejsce. Magdalena Żak ponownie natomiast była trzecia. Jakub Kowalczyk drugi,   a Bartek Kowalczyk wśród żaków dziewiąty.

W pierwszym tygodniu sierpnia bracia Kowalczykowie udali się na maraton rowerowy z cyklu LegiaMTB do Białej Rawskiej. Jakub wywalczył najniższy stopień podium, a Bartek ukończył zawody siódmy. Na 20 sierpnia wyznaczono zaś VIII etap Świętokrzyskiej ligi Rowerowej w Bodzentynie. W niezwykle deszczowej scenerii, która odstraszyła część uczestników zawodów, świetnie znaleźli się nasi zawodnicy. Wśród żaków triumfował Jakub Kowalczyk, a jako szósty „mokry” wyścig ukończył Bartek Kowalczyk. Na 12 pozycji do mety dotarł Paweł Raczyłło.

W większej obsadzie "górale" MDK pojawili się w Ciekotach na IX etapie Ligi zajmując następujące miejsca: 2. Katarzyna Szczęsna, 3. Magdalena Żak, 4. Jakub Kowalczyk, 12. Paweł Raczyłło, 17. Bartek Kowalczyk.  W tym samym dniu na maratonie LegiaMTB na 7 m.  wśród żaków  wyścig ukończył Iwo Sola, a w kat. M4 Maciej Wolański był 4.

W sezonie startowym 2017 "górale" UKS MDK już 48-krotnie stawali na podium wyścigów (17x1, 17x2 i 14x3).Wszystkich chętnych do wspólnych treningów na  sprawnym rowerze klub UKS MDK Tytan Radom zaprasza w każdą sobotę (godz. 10:00-11:00) do parku os. Obozisko.