Strona główna » Zapasy » Stanęli na podium

Stanęli na podium

2017-09-16 20:11:27

Dziesięć medali wywalczyli zapaśnicy Olimpijczyk Radom w mistrzostwach Polski seniorów stylu klasycznego, które odbyły się w Raciborzu.

W mistrzostwach rywalizowało 110 zawodników, aż 22 z nich reprezentowało Olimpijczyka. Wysoka frekwencja przełożyła się na dorobek medalowy. Zapaśnicy z Radomia wywalczyli jeden złoty krążek, dwa srebrne i aż siedem brązowych. Ilościowo to imponujący dorobek, ale jak zauważył Zdzisław Kolanek, trenerzy i zawodnicy czują mały niedosyt. - Mogło być jeszcze lepiej. Kilka walk nieznacznie przegraliśmy - przyznał szkoleniowiec.

Na najwyższym stopniu podium stanął Arkadiusz Kułynycz, który obronił złoty medal w kategorii wagowej 75 kilogramów. Zawodnik Olimpijczyka w finale pokonał Iwana Nylypiuka (AZS AWF Warszawa). W tej samej wadze brązowy medal zdobył Patryk Bednarz, inny zawodnik radomskiego klubu. Postawa urodzonego w 1999 roku zapaśnika to miła niespodzianka.

Srebrne medale wywalczyli Przemysław Piątek (kategoria wagowa 59 kg) i Mateusz Kareciński (130 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast: Michał Kośla (66 kg), Bartłomiej Klimek (71 kg), Łukasz Fafiński (85 kg), Aleksander Kroczak (98 kg) oraz Rafał Płowiec i Michał Orzechowski (obaj 130 kg).

Klub z Radomia wygrał klasyfikację drużynową z dużą przewagą nad drugim AKS Piotrków Trybunalski.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)