Strona główna » Piłka Ręczna » Nieznaczna porażka

Nieznaczna porażka

2017-09-17 06:16:01

Pierwszoligowy zespół piłkarzy ręcznych Uniwersytetu Radom jedną bramką przegrał w Chrzanowie z tamtejszym MTS.

Niestety przegrywamy w drugiej kolejce I ligi nieznacznie. Cały mecz była na styku - relacjonował klubowy serwis. Rzeczywiście do 26 minuty żaden z zespołów nie potrafił wypracować większej niż jednobramkowej przewagi. Dopiero po trafieniu Mateusza Krasuckiego gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie (14:12). Radomianie nie rezygnowali i pierwsza połowa zakończyła się remisem 16:16.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Długo wyrównana wymiana trwała nadal. Raz jeden, raz drugi zespół obejmował minimalne prowadzenie. Po trafieniu Marka Kubajki w 49 minucie było nawet 24:22 dla Uniwersytetu. Kolejny fragment należał jednak do graczy MTS. Chrzanowianie rzucili pięć bramek z rzędu i prowadzili 27:24. Był to kluczowy moment starcia.

Radomianie ambitnie walczyli, ale nie byli już w stanie odrobić straty i przegrali ostatecznie 27:28. W następnej kolejce (24 września) drużyna Uniwersytetu rozegra pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Podejmą KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

MTS Chrzanów - Uniwersytet Radom 28:27 (16:16)

Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran - Szmulik 5, Wiak 4, Pezda 4, Jurgilewicz 4, Pomiankiewicz 3, Kubajka 1, Gruszczyński, Pawelec, Banaczek, Włoskiewicz, Socha, Kowalczyk.