Strona główna » Łucznictwo » Medal w drużynie

Medal w drużynie

2017-09-19 05:52:58

Kolejne zawody na torach KS Stella w Kielcach za nami. Mistrzostw Polski Młodzików to najważniejsza impreza sportowa dla tej kategorii wiekowej.

Możemy mówić o rekordowej frekwencji i liczbie startujących zawodników na torach łuczniczych KS Stella. - W kategorii młodzików strzelało 170 chłopców, zgłoszono 43 męskie drużyny, natomiast w młodziczkach 209 dziewcząt i 60 drużyn! Jest nam niezwykle miło poinformować, że Marek Gajda w zespole Mazowsza I (Majstrewicz Tadeusz, Marek Gajda Kultys Jakub, Michalak Maciej) został złotym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików - poinformował serwis lks.radom.pl.

Indywidualnie zawodnik Łuczniczego Klubu Sportowego Radom zajął 21 miejsce. Strzelił łącznie 598 pkt. - Po pierwszej odległości –  50m – Marek wystrzelił 297pkt, natomiast na 30 m – 301 pkt. Na zawodach startowała także Wiktoria Zych. Strzeliła na 50m – 250pkt, na 30m –  255pkt (505 pkt). Drużyna dziewcząt Mazowieckie I (Lisiecka Ewelina, Zych Wiktoria, Żurko Monika, Sińska Gabriela) zajęła 23 miejsce. W kategorii zespołów mieszanych mikst Wiktoria z Markiem zajęli 37 miejsce - podkreślił serwis lks.radom.pl.

(fot: lks.radom.pl)