Strona główna » Zapasy » Porażka na macie

Porażka na macie

2017-09-20 07:15:37


Porażka na macie

Mecz AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski - Boruta Zgierz-Olimpijczyk Radom zainaugurował drugą edycję rozgrywek PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej.

 

Drużyna reprezentująca Zgierz i Radom debiutuje w rozgrywkach zapaśniczej ligi. Zarząd i twórcy drużyny Boruty-Olimpijczyk to: Jarosław Świderski, wybitny specjalista w zakresie rehabilitacji sportowej, którego Klinika Sportowa ACTIVEREHAB  a także Ryszard Fałek, menadżer drużyny. Za stronę sportową odpowiadają natomiast trenerzy Marian Filipowicz i Włodzimierz Zawadzki.


Boruta Zgierz-Olimpijczyk Radom z wielką nadzieją przystąpił do ligowych zmagań. Pierwszy mecz zakończył się jednak porażką. Inna sprawa, że przeciwnik to jeden z faworytów ligi. Gospodarze wysoko zwyciężyli. - Piotrkowianie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie po walkach wygrywanych przez przewagę techniczną. Jedną z nich stoczył Mateusz Bernatek, który w stylu klasycznym pewnie pokonał Przemysława Piątka - relacjonuje radiolodz.pl.

 

- Zawsze te wygrane na przewagę dają zespołowi dużo punktów i rozbijają drużynę przeciwną. Myślę, że ta walka, mimo iż wyglądała na bardzo łatwą, do takich nie należała, a kolega z niższej kategorii był naprawdę bardzo zdeterminowany i chciał ją wygrać - przyznał Mateusz Bernatek. Reprezentant kraju i medalista mistrzostw świata uznany został najlepszym zawodnikiem meczu.

  •  

    - Piotrkowianin wyprowadził AKS na prowadzenie 8-4. Po czwartej walce goście zdołali nieco przewagę zniwelować, gdy Roksana Zasina pokonała Katarzynę Mądrowską. Z pozostałych pięciu walk, cztery wygrali jednak piotrkowianie, a jedna (radomianina Łukasza Fafińskiego - przy. red.) zakończyła się remisem. Ostatecznie podopieczni trenera Michała Jaworskiego wygrali pojedynek 6-2 (23-11) - podkreśla serwis epiotrkow.pl.

     

- Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, aczkolwiek walki nie wskazują na to, że taka różnica dzieliła nas od zespołu z Piotrkowa - podsumował natomiast szkoleniowiec odpowiadający w ekipie gości za styl wolny. Trener drużyny zgiersko-radomskiej Marian Filipowicz wielokrotnie prosił o challenge i często krytykował decyzje arbitra.

 

AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski - Boruta Zgierz-Olimpijczyk Radom 6:2 (23:11)

zapasy kobiet:

48 kg: Ilona Semkiv 3-1 (8-5) Miglena Selishka

58 kg: Katarzyna Mądrowska 1-3 (2-8) Roksana Zasina

69 kg Yuliya Tkach 3-1 (14-3) Taybe Yusein

styl wolny:

57 kg: Adam Bieńkowski 1-3 (2-10) Iwan Izdebski

74 kg: Murad Gadzhiev 4-0 (13-0) Marcin Majka

97 kg: Zbigniew Baranowski 3-1 (7-5) Mateusz Filipczak

styl klasyczny:

66 kg: Mateusz Bernatek 4-0 (15-0) Przemysław Piątek

85 kg: Michał Król 1-1 (1-1) Łukasz Fafiński

130 kg: Radosław Grzybicki 3-1 (3-2) Rafał Krajewski

 

(fot: radiolodz.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.34%
Siatkówka 26.21%
Koszykówka 16.51%
Zapasy 15.59%
Tenis Stołowy 13.36%

ALL SPORT


Facebook