Strona gwna » Sporty Motorowe » Odnaleźli się na torze

Odnaleźli się na torze

2017-09-27 06:03:15


Odnaleźli się na torze

Udał się debiut zawodników radomskiego teamu wyścigowego SEKRET SERWIS RACING w Kartingowych Mistrzostwach Polski – WSDiM.

 

W dniach 20-23 września na torze w Bydgoszczy odbyły się ostatnie zawody sezonu 2017. W barwach SSR wystartowało trzech zawodników. W kategorii Rotax MicroMax wystartowali  Jan Gierszewski oraz Wiktor Kołodziejski, natomiast w kategorii MiniRok na torze pojawił się Krzysztof Pęksyk. Dla wszystkich trzech zawodników udział w zawodach był absolutnym debiutem, z którym poradzili sobie doskonale.

 

Wszyscy trzej to bardzo młodzi zawodnicy, którzy profesjonalnie zaczęli trenować dopiero na wiosnę tego roku - zapewnia Sławomir Stańczyk, szef teamu. - Jednak metodyczny trening oraz dobre zaplecze spowodowały, że młodzi kierowcy wyścigowi świetnie odnaleźli się na torze, wśród grupy doświadczonych i jednocześnie bardzo szybkich zawodników. A dodać należy, że aura wrześniowa postawiła bardzo wysokie wymagania sportowcom. Zawody odbyły się w zmiennej pogodzie. Od suchych słonecznych treningów po wyścigi w ulewnym deszczu.

 

Przez ostatnie kilka miesięcy intensywnie trenowaliśmy na kilku torach w kraju - dodaje Norbert Stańczyk, trener-instruktor. - W tym czasie zawodnicy poczynili ogromne postępy. Debiut w ostatnich zawodach był ukoronowaniem ciężkiej pracy całego zespołu. Mogę śmiało powiedzieć, że wszyscy trzej stanęli na wysokości zadania, jednak pamiętać należy, że przed nimi jest jeszcze dużo pracy. Ale pewny jestem, że już w niedługim czasie młodych sportowców zobaczymy na podium”.

 

Przed zawodnikami przygotowanie do nowego sezonu wyścigowego. Wszystko wskazuje na to, że Janka, Wiktora oraz Krzysia zobaczymy w pełnej serii wyścigowej w sezonie 2018.

 

(źródło: Sekret Serwis Racing)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.3%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.77%

ALL SPORT


Facebook