Strona główna » Główne » Lekcja z gwiazdą

Lekcja z gwiazdą

2017-09-27 06:06:24


Lekcja z gwiazdą
Kilkuset uczniów z radomskich szkół wzięło udział w alternatywnej lekcji WFu, którą w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poprowadzili Monika Pyrek i Marek Plawgo.
 
 
Lekcja była przedstawieniem wyjątkowego sposobu edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę skierowaną do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Projekt ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny, ukazującego profesjonalny wymiar rywalizacji sportowej.
 Celem projektu jest także odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, także przy wykorzystaniu symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.
 
 
Radomską odsłonę projektu uatrakcyjniła obecność Moniki Pyrek, czterokrotnej uczestniczki Igrzysk Olimpijskich oraz Marka Plawgo, sprintera i płotkarza, byłego mistrza świata juniorów i mistrza Europy. Jako autorytety w dziedzinie sportu przybliżyli uczniom proces dochodzenia do celu, jakim jest mistrzostwo oraz jego pozytywny wpływ na życie. - Przewrotnie i trochę podstępnie wykorzystaliśmy technologię, żeby dzieci od niej odciągnąć, a zachęcić do tradycyjnej aktywności sportowej. Pokazaliśmy także, że sport to nie łatwe klikanie w klawiaturę, że trzeba włożyć więcej - pracę i serce, żeby dotrzeć do wysokiego poziomu - podsumowała Monika Pyrek.
 
 
(źródło: mosir.radom.pl)  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.13%
Koszykówka 16.48%
Zapasy 15.61%
Tenis Stołowy 13.42%

ALL SPORT


Facebook