Strona główna » Tenis Stołowy » Remis za remisem

Remis za remisem

2017-10-02 09:47:58

Kolejny świetny mecz Marcina Kusińskiego, kolejny remis pierwszoligowego zespołu tenisistów stołowych IKTS Broń Radom.

Mecz na trudnym terenie w Oleśnie świetnie otworzył Sebastian Lubaś, który odniósł niezwykle ważne zwycięstwo z Łukaszem Nadolskim. - Wygrana Sebastiana cieszy nas wszystkich podwójnie, gdyż to przeciwnik dla niego bardzo niewygodny. Gratulujemy Seba, wierzymy w Ciebie i czekamy na następne takie wygrane, które z pewnością nadejdą - podkreśla serwis IKTS.

Drugim przełomowym momentem spotkania i najbardziej widowiskowym pojedynkiem meczu była gra Marcina Kusińskiego z Czechem Radkiem Mkrvicka. Publiczność szalała, biła brawo po pięknych akcjach. - Marcin przez dwa ostatnie sezony nie zdołał przełamać Czecha, jednak w tym meczu, pomimo tego że przegrywał 8:10 w 5 secie wygrał kolejne 4 akcje i wszyscy pospieszyliśmy z gratulacjami - relacjonuje portal Broni.

Niestety, na 2 stole zawodnicy z Radomia ponownie nie potrafili wygrać z młodym Danielem Lisem. - Szczególnie serwis sprawiał nam ogromne trudności. Po deblach oraz wygranej Marcina z Łukaszem Nadolskim 3:0 (w ostatnim secie Marcin prowadził już 9:0) prowadziliśmy 5:2 i wydawało się, że zdołamy wygrać. Zbyt duża chęć wygranej, nie zdołaliśmy udźwignąć presji i wygrać ostatnich pojedynków. Cieszymy się jednak z remisu z jedną z najlepszych drużyn 1 ligi – zapewnia serwis IKTS.

Również wcześniejszy mecz z drużyną z Bielska-Białej tenisistów zakończył się podziałem punktów. Pojedynek radomianie rozpoczęli świetnie. Sebastian Lubaś wręcz zdominował Jana Szymczyka w 1 secie prowadząc aż 10:0! Na 2 stole Artur Kalita poradził sobie z Łukaszem Pietraszko rewanżując się za porażkę z nim w Bielsku.

Tymczasem Marcin Kusiński zwykł wspominać, że nawet stał na czele rankingu ekstraklasy, to jeśli przegrywał nawet jeden mecz w sezonie, to był to właśnie mecz z Jarosławem Tomickim, popularnym "Atomem". Panowie uraczyli i tym razem niezwykłym widowiskiem a losy spotkania diametralnie przechyliły się w jego trakcje aż dwukrotnie. Pierwsze dwa sety koncertowo zagrał zawodnik z Radomia i objął prowadzenie 2:0. Później do głosu doszedł rywal, ale w 5 secie Marcin Kusiński zagrał koncertowo i wygrał do 8!

- Na 2 stole Paweł pomimo prowadzenia podczas wszystkich trzech setów musiał uznać w końcówkach wyższość niezwykle doświadczonego i jak się okazało świetnie dysponowanego tego dnia Karola Szotka. Prowadzimy 3:1 i ponownie decydujemy się zagrać w miarę bezpiecznie gry deblowe. "Omijamy" najlepszy niegdyś debel w Polsce Tomicki/Szotek i wygrywamy pewnie grę na 2 stole desygnując tam do gry parę Lubaś/Kalita. Jest 4:2 dla nas – przypomina serwis IKTS.

Niestety, z ostatnich 4 gier singlowych radomianie wygrali tylko jedną i mecz kończył się podziałem punktów.

VILLA VERDE Olesno – IKTS Broń Radom 5:5

Punkty zdobyli: Mrkvicka, Lis 2, Tatarczuch, Nadolski/Mrkvicka - Lubaś, Kusiński 2, Kalita, Lubaś/Kalita

IKTS Broń Radom – BISTS Bielsko-Biała 5:5

Punkty zdobyli: Lubaś, Kusiński 2, Kalita, Lubaś/Kusiński – Tomicki, Szotek 2, Pietraszko, Tomicki/Szotek