Strona główna » Koszykówka » Zwycięstwo na start

Zwycięstwo na start

2017-10-06 21:04:30

W pierwszym meczu nowego sezonu Polskiej Ligi Koszykówki Rosa Radom pokonała GTK Gliwice 86:64. Świetne zawody rozegrał Kevin Punter, który zdobył 25 punktów.

Przed meczem wielu ekspertów wskazywało na Rosę jako faworyta piątkowej potyczki. Do konfrontacji z gliwiczanami podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego przystępowali w dobrych humorach po awansie do Ligi Mistrzów. Cztery dni wcześniej Smoki pokonały Telenet Antwerpia 83:70.

Początek meczu należał do Rosy, która dość szybko odskoczyła rywalom na pięć oczek - 5:0. Równie szybko jednak goście z Gliwic zdołali zredukować starty do zaledwie jednego punktu. Rosa ponownie zdołała powrócić do przewagi dzięki skutecznym akcjom Patricka Audy i Macieja Bojanowskiego. Twarda i zdecydowana obrona pozwoliły Rosie na odskoczenie od rywali na różnicę ośmiu punktów. Wielki udział w tym miał Bojanowski, który zdobył w pierwszej kwarcie 5 z nich. Końcówka należała do graczy ze Śląska, którzy na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty doprowadzili nawet do remisu po 12. Ostatecznie po pierwszych dzisięciu minutach Rosa schodziła z zapasem sześciu punktów 19:13.

W drugiej odsłonie Rosa nie zwalniała tempa. Przewaga podpiecznych trenera Kamińskiego wzrastała z minuty na minutę i w połowie drugiej części po rzucie trzypunktownym Igora Zajceaa wynosiła już 13 punktów - 32:19.W kolejnych akcja nie pozwalała na wiele swoim rywalom i na przerwę po pierwszej połowie schodziła mając 14 punktów więcej - 45:31 Bardzo dobre zawody rozgrywali Kevin Punter oraz Marcin Piechowicz, którzy do przerwy zdobyli odpowiednio 9 i 11 punktów.

Druga połowa początkowo należał do gości, którzy odważnie zaczęli zmniejszać dystans, jednak po dwudziestu pięciu minutach Rosa miała już 21 punktów przewagi i prowadziła 58:37. Duży wkład w to mieli Auda i Punter, którzy szybko zgasili zapał GTK swoimi celnymi rzutami. Amerykanin bardzo ostro dawał się we znaki gościom i to głównie dzięki jego rzutom Rosa schodziła z przewagą 24 punktów po trzeciej odsłonie - 69:45.

Ostatnia część meczu przebiegała pod pełną kontrolą Rosy. Gracze trenera Kamińskiego utrzymywali spokojną równą grę dzięki czemu wiadomo już było, że po meczu Rosa będzie się cieszyć z końcowego sukcesu. Pytaniem otwartym pozostawały rozmiaru wygranej. Rosa starała się w końcówce grać długo i dokładnie czego efektem było powiększanie przewagi. Po końcowej syrenie wynik brzmiał 86:64.

Kolejny mecz Rosa rozegra w Lidze Mistrzów już 10 października. Ich przeciwnikiem będzie niemiecka drużyna Bayreuth.

Rosa Radom - GTK Gliwice 86:64 (19:13, 26:18, 24:14, 17:19)

Rosa: Punter 25, Auda 12, Piechowicz 11, Zajcew 11, Bojanowski 11, Sokołowski 8, Trojan 3, Szczypiński 3, Zegzuła 2, Witka 0, Wątroba 0.

GTK: Morgan 17, Williams 12, Palyza 12, Piechowicz 7, Hooker 6, Ratajczak 5, Radwański 3, Skibniewski 2, Zmarlak 0, Salamonik 0, Pieloch 0, Jędrzejewski 0.