Strona główna » Siatkówka » Po drugą wygraną

Po drugą wygraną

2017-10-07 09:23:08


Po drugą wygraną

Już w najbliższą niedzielę Cerrad Czarni Radom rozegrają kolejny mecz w ramach Plusligi. Przeciwnikiem Wojskowych będzie szczeciński Espadon. 

 

Drużyna trenera Roberta Prygla do potyczki z zespołem z województwa zachodniopomorskiego przystępuje w dobrych nastrojach po pewnej wygranej w Sosnowcu z MKS Będzin 3:1. Szkoleniowiec gospodarzy na piątkowej konferencji prasowej nie ukrywał zadowolenia po ostatnim meczu - Cieszymy się z ostatniego meczu, zwycięstwa, pierwszych punktów oraz gry jaką zaprezentowaliśmy. Zagraliśmy zdeterminowani i bardzo odważnie, a przede wszystkim zdecydowanie lepiej w każdym elemencie niż to miało miejsce na inaugurację ligi. - powiedział trener Prygiel.

 

Szkoleniowcowi wtórował Jakub Ziobrowski, który podkreślił wagę tego zwycięstwa. - Na pewno cieszy, ta pierwsza wygrana w lidze. Teren w Będzinie jest bardzo ciężki, gdzie hala jest bardzo specyficzna. Naszym celem był komplet punktów, po tej nieudanej inauguracji.

 

Siatkarz i trener wspólnie byli pod wrażeniem dopingu jaki stworzyli radomscy kibice, którzy przybyli do hali w Sosnowcu by dopingować swoich ulubieńców. - Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym kibicom, którzy pojawili się w Sosnowcu. Na tej dużej hali częściej słyszałem głównie ich doping i wspólnie walczyliśmy o zwycięstwo w tym spotkaniu. – powiedział trener, zaś Jakub Ziobrowski dodał - W meczu z MKS-em Będzin możemy powiedzieć, że graliśmy jak przed własną publicznością. Doping naszych kibiców był mocno odczuwalny i w kilku momentach nasi fani przekrzykiwali miejscowych kibiców.

 

Najbliższe spotkanie będzie bardzo ważne. Espadon mimo braku zwycięstwa w dotychczasowych meczach przyjedzie do Radomia z chęcią wygranej. Ostatni ich mecz z Cuprum Lubin przegrali dopiero po tiebreaku. - W niedzielę czeka nas kolejna trudna potyczka. W mojej ocenie zespół został bardzo mądrze wzmocniony. Zakontraktowano w Szczecinie Tervaporttiego, który posiada duże umiejętności i dużo tej drużynie pomoże. Do Espadonu doszedł także Jeffrey Menzel, siatkarz z ogromnym potencjałem fizycznym. Dwóch nowych środkowych: Justin Duff, a także Bartosz Gawryszewski. Także drużyna bardzo się zmieniła - komplementował rywali szkoleniowiec Wojskowych. 

 

Mimo tak wielu ciepłych słów o rywalu Cerrad Czarni nie zamierzają odpuścić i będą walczyć o zwycięstwo. - Z kim byśmy jednak nie grali zawsze liczy się tylko zwycięstwo. Mam nadzieję, że zrehabilitujemy się naszym kibicom, za tą sromotną porażkę w pierwszej kolejce z GKS-em Katowice. – mówił szkoleniowiec gospodarzy.

 

Podobne zdanie ma Jakub Ziobrowski - W meczu ze Szczecinem postaramy się o to, by Espadon nie wywiózł z Radomia ani jednego punktu. – powiedział Mistrz Świata juniorów.

 

W zespole z Radomia pod nieobecność kontuzjowanego Dejana Vincicia dobrze prezentuje się Kamil Droszyński. Jego postawę została doceniona przez trenera - Śmiało mogę powiedzieć, że Kamil w ostatnim meczu z MKS-em Będzin zagrał bardzo dobre spotkanie. Mile jesteśmy zaskoczeni jego możliwościami sportowymi, ale dla komfortu drużyny będzie dobrze, jak będziemy dysponować dwoma rozgrywającymi  - doceniał swojego rozgrywającego 41-letni opiekun radomskiej drużyny.

 

Patrząc na formę sportową obu zespołów na początku ligi w niedzielę można się spodziewać bardzo wyrównanego spotkania, w którym radomscy kibice mogą liczyć na bardzo dobry występ swoich ulubieńców.  W ostatnim meczu wszyscy gracze klubu z Narutowicza zaprezentowali się bardzo dobrze co daje podstawy sądzić, że także i w meczu ze szczecińskim zespołem radomianie pokażą dobrą siatkówkę, która walnie przyczyni się do odniesienie drugiego zwycięstwa z rzędu.

 

Mecz w Radomiu rozpocznie się 8. października w o godzinie 17, a transmisję z niego przeprowadzi klubowe radio internetowe RadioWKS. 

 

 

 

PAWEŁ JAŚKIEWICZ

 

fot. wksczarni.pl

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.13%
Koszykówka 16.48%
Zapasy 15.61%
Tenis Stołowy 13.42%

ALL SPORT


Facebook