Strona główna » Siatkówka » Wygrana w tie breaku

Wygrana w tie breaku

2017-10-08 05:47:00


Wygrana w tie breaku

Pierwsze zwycięstwo na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy odniósł zespół E.Leclerc Radomka Radom.

 

Sezon 2017/2018 na I-ligowych parkietach drużyna z Radomia rozpoczęła od wyjazdowego meczu z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Po ponad dwugodzinnym widowisku „górą” okazały się siatkarki Radomki.

 

Dobrze grę zaczęła Sonia Kubacka, która już pierwszą zagrywką zdobyła punkt dla swojej drużyny. Niestety przeciwniczki nie pozostały dłużne, ponieważ gra w pierwszym secie miała bardzo wyrównany poziom (5:5). Radomce dopiero w połowie udało się trochę odskoczyć od rywalek (12:6), co pozwoliło wygrać pierwszą partię 25:18.

 

W drugiej partii w ekipę gospodarzy wstąpiła nowa siła. Choć początek znowu zaczął się dość wyrównanie (4:4), Jokerki już przy kolejnych punktach pokazały to, że potrafią walczyć (18:12). Zdecydowanie sytuacja zaskoczyła siatkarki z Radomia. Niestety drużyna Jacka Skroka przegrała drugą partię 13:25.

 

Trzeci set rozpoczął serwis Gabrieli Borawskiej. Zawodniczki przeciwnej drużyny miały problem z rozegraniem piłki, więc już pierwszy punkt na swoim koncie zanotowała Radomka. Ta partia ponownie okazała się bardzo wyrównana (12:12). Po przerwie na żądanie trenera Jokera, grę rozpoczął serwis Aleksandry Przepiórki i po dłuższej wymianie punkt zdobyła drużyna E.Leclerc Radomki Radom (17:12). Dziewczyny ze Świecia nie dały rady odrobić takiej straty punktowej. Radomka wygrała trzeci set 25:21. (2:1 w całym spotkaniu).

 

Wygrana trzeciej odsłony i pewny jeden punkt dały drużynie z Radomia mocnego kopa. Partia czwarta to ponownie widowisko „punkt za punkt”. Niestety w końcowym wyniku Radomce nie udało się dogonić przeciwniczek i przegrały w/w seta 21:25. W hali w Świeciu odbyła się więc piąta odsłona pierwszego ligowego meczu E.Leclerc Radomki Radom. Siatkarki z Radomia wykazały się olbrzymią wolą walki. Zawodniczki pewnie zaczęły grę w tie-breaku (3:1) i do końca starały się zachowywać  przewagę nad przeciwnikiem (7:2). W tym secie nie było już żadnych niespodzianek. E.Leclerc Radomka Radom pewnie wygrała 15:8, czyli 3:2 w spotkaniu w Świeciu. Dziewczyny przywożą do Radomia 2 punkty! Po pierwszej rundzie team z Radomia zajmuje w tabeli trzecie miejsce.

 

Kolejne spotkanie E.Leclerc Radomki w najbliższą sobotę (14.10.2017) w hali MOSiRu w Radomiu. Podejmiemy u siebie drużynę z Wieliczki.

 

Joker Mekro Energoremont Świecie - E.Leclerc Radomka Radom 2:3 (18:25, 25:13, 21:25, 25:21, 8:15)

E.Leclerc Radomka: Przepiórka, Borawska, Gądek, Kubacka, Szczepańska, Ponikowska, Samul (L) oraz Śmieszek, Biała, Miechowska, Pelczarska, Bator (L).

Joker: Sobolewska, Bednarek, Florczak, Majkowska, Wyrwa, Grzelak, Żurawska (L) oraz Krajewska, Dąbrowska, Sidor, Trybuła, Skowron, Nowacka (L).

 

W INNYCH MECZACH I TABELA

 

JG
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.34%
Siatkówka 26.21%
Koszykówka 16.51%
Zapasy 15.59%
Tenis Stołowy 13.36%

ALL SPORT


Facebook