Strona główna » Boks » Medale w ringu

Medale w ringu

2017-10-09 06:47:46

Radomianki stanęły na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie. W Grudziądzu medale wywalczyły Agata Kaczmarska i Ewa Zamkowska.

Agata Kaczmarska nie dała szans przeciwniczkom. Zawodniczka Radomiaka w półfinałowej walce wagi +81 kg nie miała żadnych kłopotów z pokonaniem Gabrieli Pawlickiej (Astora Bydgoszcz). Zwyciężyła przed czasem w III rundzie. Podobny przebieg miała finałowa konfrontacja, ale Karolina Bartnik (Wda Świecie) ring opuściła już w pierwszej odsłonie.

Brązowy medal wywalczyła natomiast Ewa Zamkowska. Zawodniczka klubu Boxing Radom w półfinale kategorii 64 kg uznać musiała wyższość Katarzyny Szafrańskiej (Skorpion Szczecin).

W Grudziądzu odbył się również Puchar Polski kadetek i juniorek. W młodszej kategorii wiekowej Wiktoria Bartosiak (BKS Radomiak) dotarła do finału kategorii 70 kg. Stoczyła bardzo wyrównaną walkę. Sędziowie orzekli jednak, że Sandra Damazyn (Boxing Team Szamotuły), jej przeciwniczka, była minimalnie lepsza. I to jej przyznali wygraną punktując 3:2.