Strona główna » Zapasy » Trzech na podium

Trzech na podium

2017-10-10 06:11:45

Zapaśnicy Olimpijczyka Radom trzy razy stanęli na podium w tradycyjnym Memoriale Władysława Miazio. Turniej miał rangę Pucharu Polski stylu klasycznego kadetów.

Memoriał od lat jest przeglądam kadr. Jesienią do Radomia zjeżdża niemal cała krajowa czołówka w kategorii kadetów. Podobnie było i tym razem. W przeprowadzonym już po raz 45. turnieju wzięło udział 191 zapaśników. W gronie tym byli również zawodnicy z Litwy i Ukrainy. W sumie przez dwa dni w hali Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki odbyło się 332 walki.

Z reprezentantów Olimpijczyka najlepiej zaprezentowali się Oskar Piątek i Konrad Kozłowski. Pierwszy w finałowym pojedynku kategorii 69 kg pokonała Krzysztofa Praska (Unia Racibórz). Drugi w walce o pierwsze miejsce w kategorii 76 kg zwyciężył natomiast Filipa Serba (Granica Gdańsk).

Na podium stanął również Mateusz Redestowicz. Wspólnie z Mateuszem Kaczorem (Zagłębie Wałbrzych) wadze 50 kg radomianin zajął trzecie miejsce. Tak samo jak Grzegorz Kunkela w kat. 54 kg. Zawodnik klubu Morena Żukowo jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu.

Sebastian Moskal z Olimpijczyka w wadze 85 kg był natomiast piąty. Adrian Redestowicz wywalczył siódme miejsce w kat. 42 kg. Oskar Kucharczyk dziewiąte w 46 kg, a Rafał Wójcik dziesiąte w 63 kg. Ponadto Krystian Kurys z Orlika Wierzbica był siódmy w wadze 46 kg. Radom na matach Memoriału Władysława Miazio reprezentowany był również przez Uczniowski Klub Sportowy GLINICE.

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk - wspólnie z Agrosem Żary - zajął 4-5 miejsce. Triumfowała Litwa przed Unią Racibórz i ekipą Ukrainy.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)