Strona główna » Piłka Nożna » Zagrają o finał

Zagrają o finał

2017-10-11 08:14:42


Zagrają o finał

Centrum Radom kontra Oskar Przysucha oraz Iłżanka Kazanów naprzeciw Broni Radom. W środę dwa mecze wyłonią finalistów tegorocznego finału Mirax Pucharu Polski.


W Kazanowie o godz. 15.45 miejscowa Iłżanka podejmie radomską Broń. Faworytem są goście, którzy grają ligę wyżej walczą o czołowe lokaty. Jednak Iłżanka zamierza powtórzyć sukces sprzed 10 lat, kiedy dotarła do półfinału mazowieckiej edycji i między innymi po drodze pokonała właśnie Broń.

 

- Mamy teraz bardzo ciężki terminarz w lidze, do tego dochodzą mecze Pucharu Polski. Trafił nam się ciekawy rywal i na pewno postaramy się o niespodziankę - mówi Zbigniew Owczarek, kierownik zespołu Iłżanki.

 

W Broni zagrają zawodnicy, którzy ostatnio w lidze mniej występowali. Co nie oznacza, że drużyna lekceważy Iłżankę. Tacy gracze jak Paweł Młodziński, Wiktor Kupiec, Jakub Góźdź, Emil Więcek, Piotr Nowosielski, czy Piotr Dobosz, powinni sobie poradzić. 


- Podchodzimy do pucharowej potyczki bardzo poważnie. Jedziemy do Kazanowa i naszym obowiązkiem jest tam wygrać. Myślę, że dysponuję na tyle szeroką kadrą i jesteśmy dobrze przygotowani, że powinniśmy poradzić sobie na dwóch frontach - mówi trener Artur Kupiec. W drugim półfinałowym meczu, Centrum Radom o godz. 15.30 podejmie czwartoligową drużynę Oskara Przysucha. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W drużynie z Przysuchy nie zagra prawdopodobnie tylko Michał Gil, który był ostatnio przeziębiony. Zespół ten rok temu wywalczył okręgowy Puchar Polski i chciałby ten sukces powtórzyć.

 

Dla Centrum Radom już sam awans do półfinału to historyczny sukces. Apetyty drużyny i działaczy sięgają nawet finału. Centrum nie jest faworytem w potyczce z Oskarem, ale w pucharze wszystko jest możliwe. - Powalczymy o awans i po cichu liczę na finał Broń - Centrum - powiedział nam Dariusz Różański, trener „Centralnych”, który w poprzednim sezonie prowadził właśnie Broń. Stawka półfinałowych spotkań jest dużą, bo awans do finału gwarantuje nagrody od sponsora i MZPN. Zwycięzca otrzyma 8 tys. zł, a finalista 2,5 tys. Obie ekipy awansują na szczebel mazowiecki. Poza tym obie drużyny mogą też liczyć na dodatkowy sprzęt sportowy.

 

(źródło: rozpn.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.2%
Koszykówka 16.47%
Zapasy 15.6%
Tenis Stołowy 13.37%

ALL SPORT


Facebook