Strona główna » Zapasy » Sukcesy na macie

Sukcesy na macie

2017-10-16 17:59:44

Zapaśnicy Olimpijczyka mają za sobą udany weekend. Reprezentanci Radomia z powodzeniem walczyli na matach Wilna i Osielska.

W stolicy Litwy odbył się Międzynarodowy Turniej Młodzieżowców. W zawodach brało udział sześciu zawodników Olimpijczyka, walczyło też dwóch reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która działa przy Zespole Szkoły Budowlanych.

Klasycy zdobyli w dwa medale. W kategorii wagowej 130 kg Rafał Płowiec zdobył srebrny medal.  Stoczył trzy walki. Dwie wygrane z Białorusinem i Estończykiem. I jedną przegraną - w finale - w której nieznacznie uległ zawodnikowi z Litwy 1:2. Srebro wywalczył też Filip Kazimierczak w kategoria wagowa 85 kg. Zawodnik GKS Bełchatów, będący uczniem SMS Radom stoczył trzy walki. Pokonał Litwina i Białorusina, aby w finale przegrać z kolejnym zawodnikiem Białoruskim.

- Był to bardzo mocny turniej o czym świadczy obecność ekip z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Finlandii, Łotwy oraz gospodarzy. Większość z nich przyjechała z zawodnikami występującymi w Kadrze Narodowej - relacjonuje olimpijczyk.radom.pl.

Doborową obsadę miał turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski stylu wolnego w Osielsku. W tym przypadku świetnie zaprezentował się Aleksander Kroczak. Pokonując w finale Denisa Mateyko (Iron Bulls Bielawa) zawodnik Olimpijczyka triumfował w kategorii 125 kg. W najcięższej wadze rywalizowało 10 zapaśników. W Osielsku walczył również Dominik Tkaczyk. Reprezentant Radomskiego Klubu Taekwondo w wadze 65 kg ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu piątym.