Strona główna » Lekkoatletyka » Nowe perspektywy

Nowe perspektywy

2017-10-17 05:26:05


Nowe perspektywy

W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyło się spotkanie organizatorów głównych mityngów lekkoatletycznych w Polsce klasy MM. Nasze miasto w tym gronie reprezentował Zygmunt Malinowski, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 16 imprez, w tym Lekkoatletycznego Mityngu Gwiazd, który na początku czerwca odbył się na stadionie Miejskiego Sportu i Rekreacji w Radomiu. - To było bardzo owocne spotkanie, które powinno przynieść wymierne efekty. W obecności władz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - prezesa Henryka Olszewskiego oraz sekretarza generalnego Pawła Olszańskiego, przedyskutowaliśmy wiele istotnych dla każdego organizatora spraw - zapewnia Zygmunt Malinowski, prezes ROZLA.

 

Zgromadzeni omówili m.in. projekt kalendarza głównych mityngów na przyszły rok oraz podziału konkurencji. Swoje uwagi dotyczące rozgrywanych konkurencji przedstawili także trenerzy główni bloków konkurencji PZLA. - Jest jeszcze może za wcześnie aby zdradzać szczegóły, ale zważywszy na fakt, że mocniej niż dotychczas w relacje zaangażować ma się telewizja, na pewno otwiera to nowe bardzo ciekawe perspektywy - zdradza radomski działacz.

 

Ważnym punktem spotkania było też wystąpienie Filipa Moterskiego, szefa Centralnego Kolegium Sędziów i Komisji Sportowo-Technicznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przedstawił on szereg wymagań, które powinny spełniać mityngi najwyższej klasy. Wśród nich znalazły się m.in. zagadnienia dotyczące przygotowania stadionu oraz optycznego pomiaru odległości.  

 

(fot: pzla.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook