Strona główna » Boks » Dwa medale w Koninie

Dwa medale w Koninie

2017-10-20 06:26:52

Zabraknie bokserów z Radomia w gronie finalistów Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Z Konina  wrócą za to z dwoma brązowymi medalami.

Trzy kluby z Radomia (BTS, RKB, BKS) w XXV edycji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego wystawiły liczną grupę fighterów. Do strefy medalowej w Koninie dotarło jednak tylko dwóch.

W kategorii 52 kg na najniższym stopniu podium stanie Sebastian Węgłowski. Zawodnika BTS 1926 Broń Radom w półfinałowym pojedynku jednogłośnie na punkty pokonał Mateusz Pustuła (KS Polkowice). Wcześniej wyższość Sebastiana Węgłowskiego uznać musiał Krzysztof Szczap (Zagłębie Konin).

Brązowy medal wywalczył też Eryk Celejewski. Zawodnik BKS Radomiak Radom w walce, której stawką był piątkowy finał w wadze 91 kg decyzją sędziów przegrał na punkty 1:4 z Piotrem Gruchałą (Boxing Team Chojnice). W pojedynku o awans do strefy medalowej Eryk Celejewski pewnie pokonał Adriana Przecioska (Gwardia Szczytno).

Na liście uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie widniały nazwiska 170 zawodników z 70 klubów.

(fot: BTS 1926 Broń Radom)