Strona główna » Sporty Motorowe » Szwajcarski klasyk

Szwajcarski klasyk

2017-10-21 06:53:02


Szwajcarski klasyk

Po siedmiu miesiącach pasjonującej rywalizacji sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dobiegł końca. W walce o końcowy triumf w klasie czwartej zespół MSZ Racing wspierał Łukasza Byśkiniewicza i Tomasza Borko. Koniec zmagań w polskim czempionacie nie oznacza dla radomskiego zespołu czasu odpoczynku. Już za tydzień razem z Simonem Vallentinem i Ole R. Frederiksenem pojawią się na Rajdzie Internationals du Valais, piątej rundzie cyklu Tour European Rally.

 

Podczas Rajdu Śląska w walce o tytuł mistrzów Polski w klasie czwartej liczyły się tylko trzy załogi. Wśród nich byli oczywiście Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko. Załoga MSZ Racing od samego początku pokazała rywalom, że w tym rajdzie może być niedościgniona. Do szóstego odcinka specjalnego Byśkiniewicz i Borko prowadzili w klasie z przewagą ponad czternastu sekund. Niestety szansę na dalszą jazdę przekreślił uszkodzony wahacz. Mimo to zespół TVN Turbo Rally Team ma wiele powodów do zadowolenia. Jego reprezentanci we wszystkich rajdach straszyli swoich rywali bardzo wysokim tempem, dzięki któremu aż czterokrotnie stawali w tym sezonie na podium.

 

26 października radomski zespół stanie na starcie legendarnego Rajdu Internationals du Valais. W 58. edycji tego szwajcarskiego klasyka MSZ Racing wspierać będzie Simona Vallentina. Aktualnie duński kierowca jest wiceliderem cyklu TER2 Cup! Od pierwszego miejsca dzieli go tylko siedem punktów, co na dwie rundy przed końcem sezon zwiastuje zaciętą rywalizację.

 

Jakub Wysocki, MSZ Racing: Cały zespół jest pod ogromnym wrażeniem tego, jak w tym roku radził sobie Byśki. Pamiętajmy, że to był jego pierwszy wspólny sezon z Tomkiem Borko, z którym bardzo szybko się porozumiał. Na koniec zmagań obaj na pewno liczyli na więcej i na więcej zasłużyli. Niestety w tym sporcie liczy się też szczęście. Najważniejsze jednak, że chłopaki są niesamowicie szybcy, co na pewno pokażą także w przyszłym sezonie. Ze Śląska przeniesiemy się do malowniczej Szwajcarii, gdzie o kolejne punkty powalczą Simon i Ole. Rajd du Valais to absolutnie kultowa impreza, która w przeszłości była rundą ERC oraz IRC. To bardzo ważne, że młodzi zawodnicy mogą się ścigać właśnie na takich odcinkach. Trzymamy kciuki, żeby Simon utrzymał swoją passę i dorzucił do swojego dorobku czwarte podium z rzędu!

 

Partnerami zespołu są: Media Service Zawada, Auto Żoliborz, Modesto oraz Ravenol.

 

(źródło: MSZ Racing)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook