Strona główna » Boks » Zwycięski powrót

Zwycięski powrót

2017-10-22 05:28:23


Zwycięski powrót

Decyzję sędziów Michał Cieślak pokonał Ivicę Bacurina podczas gali sportów walki w Wieliczce.


Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej dyskwalifikacją za dopingową wpadkę radomianin zaliczył udany powrót na bokserski ring. Rywalem Polaka był Ivica Bacurin, który w przeszłości walczył m.in. z Tonym Bellew. - Cieślak dobrze zaczął, ale z rundy na rundę nieco słabł. Dobrze pracował lewym prostym, jednak Chorwat miał bardzo mocną szczękę i nic sobie nie robił z ciosów naszego zawodnika. Polak punktował w większości starć - relacjonował serwis polsatsport.pl.

  •  

    - Po bardziej wyrównanym piątym starciu, w szóstym znów wyraźnie przeważał Michał. Bacurin coraz częściej klinczował, a rzadziej polował na kontrę - potwierdzał portal bokser.org. - Ciekawsza była przedostatnia odsłona, gdy Ivica znów podjął rękawice i wymiany. Również ostatnie trzy minuty. Nareszcie, bo wcześniejsze potyczki mocno rozczarowały. Cieślak niemal równo z gongiem huknął mocnym prawym sierpowym na głowę, lecz zabrakło już czasu, aby pójść za ciosem. Skończyło się więc na jednym nokdaunie.


Sędziowie byli zgodni i punktowali 79:72, 78:74 i 80:72 dla Michała Cieślak. Tak naprawdę bokser z Radomia nie znalazł się w tarapatach. - Czułem się dobrze, słuchałem narożnika i nie podpalałem się. Trzeba dalej iść do przodu i cały czas się rozwijać. Jeżeli będzie taka potrzeba, to być może będę jeszcze zbijał do kategorii cruiser - powiedział po wszystkim Michał Cieślak. Pojedynek odbył się w wadze ciężkiej.

 

Swoje walki wygrali także m.in. Dariusz Sęk oraz Sergiej Werwejko. Pierwszy pojedynek w formule MMA 125 metrów pod ziemią (gala odbyła się w kopalni soli) na swoją korzyść rozstrzygnął również Szymon Kołecki.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook