Strona główna » Zapasy » Medalowy występ

Medalowy występ

2017-10-23 09:38:44


Medalowy występ

 Z 10-osobowej grupy zapaśników Olimpijczyka tylko jeden nie stanął na podium. Klasycy z Radomia w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wywalczyli dziewięć medali.

 

Medalowy serial na matach w Poznaniu rozpoczął Krystian Szymczyk. Zapaśnik Olimpijczyka w finałowej walce kategorii 59 kg pokonał Przemysława Piątka, swojego klubowego kolegę. W tej samej kategorii brąz zdobył Grzegorz Rutkowski.

 

Radomianie zdominowali też rywalizację w wadze 66 kg. Po złoto sięgnął Mateusz-Piotr Nowak, który w finale zwyciężył Konrada Koślę. W 85 kg brązowy krążek zapewnił sobie Damian Janek. Tak samo jak w 98 kg Aleksander Kroczak. Przypomnijmy, że ten zapaśnik przed tygodniem w stylu wolnym wywalczył tytuł mistrza kraj.

 

Dwukrotnie na podium zapaśnicy Olimpijczyka stanęli w wadze 130 kg. Rafała Płowiec okazał się najlepszy. Tymczasem Mateusz Kareciński cieszył się z brązowego krążka. Jedynym zapaśnikiem któremu nie dopisało szczęście okazał się Mateusz Jung. Przedstawiciel Radomia w wadze 98 kg sklasyfikowany został na miejscu ósmym.

 

Bardzo dobra indywidualna postawa przełożyła się na klasyfikację drużynową. Olimpijczyk z dorobkiem 188 punktów zajął w niej pierwsze miejsce. 

 

(fot:olimpijczyk.radom.pl)

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook