Strona g堯wna » Z kart historii » Tak by這 12 lat temu...

Tak by這 12 lat temu...

2017-10-26 13:17:16

G鏎nik Zabrze znakomicie spisuje si w rozgrywkach ekstraklasy, a wtorek wygra w pierwszym meczu 1/4 fina逝 PP z Chojniczank. Dok豉dnie 12 lat temu, 26 pa寮ziernika ekstraklasowy G鏎nik przegra w Pucharze Polski z Radomiakiem 0:3. Serwis radomskiego klubu wr鏂i do tego wydarzenia.
Czternastokrotny mistrz Polski przyjecha na Struga by odrobi starty z pierwszego meczu, w kt鏎ym przegra 0:1, jednak ju po 40. minutach Radomiak prowadzi 3:0. Bohaterem zielonych, a jednoczenie katem zabrzan okaza si ten, kt鏎y tydzie wcze郾iej przy Roosevelta strzeli zwyci瘰kiego gola, czyli Abel Salami. Ciemnosk鏎y napastnik potrzebowa niewiele ponad 20 minut by ustrzeli hat-tricka. Najpierw strzeli nie do obrony, bo pi趾a zmieni豉 kierunek odbijaj帷 si po drodze od Jacka Wi郾iewskiego. Potem przeci掖 do鈔odkowanie Piotra Dudy, a wreszcie po kontrataku i zagraniu od Aleksandra Osipowicza uderzy sprzed pola karnego, pokonuj帷 po raz trzeci Piotra Leciejewskiego. Po przerwie, G鏎nik ambitnie d捫y do zdobycia cho熲y honorowego gola i mia kilka dogodnych okazji. Bardzo dobrze w bramce Radomiaka spisywa si tego dnia Tomasz Borkowski.
Radomiak wygra z G鏎nikiem 3:0 i awansowa do 1/8 fina逝, gdzie zmierzy si z Lechem Pozna. - To by udany mecz, grali鄉y bardzo dobrze. I co najwa積iejsze osi庵n瘭i鄉y zadowalaj帷y nas rezultat. Uwa瘸m, 瞠 byli鄉y lepsi tego dnia, dobrze grali鄉y pi趾, dochodzili鄉y do pozycji strzeleckich i przede wszystkim uda這 si nam je wyko鎍zy. Mamy to, na co zas逝篡li鄉y, czyli wygran. Dodam, 瞠 jest to mi貫 uczucie s造sze, kiedy ca造 stadion skanduje moje nazwisko. Zadowoli貫m dzi publiczno嗆 trzema bramkami i podzi瘯owali mi w taki spos鏏 - m闚i po meczu Abel Salami.
- Wiadomo, 瞠 G鏎nik Zabrze to jest jedna z lepszych firm w polskiej pi販e. Wygrana wed逝g mnie jest jak najbardziej zas逝穎na. Zawodnicy si dzi naprawd du穎 nabiegali, a sytuacje kt鏎e stworzyli do przerwy wykorzystali w 100% - komentowa okaza貫 zwyci瘰two szkoleniowiec Radomiaka, Mieczys豉w Broniszewski. Co ciekawe, w obu spotkaniach przeciwko Radomiakowi w barwach G鏎nika wyst徙i Marcel Liczka, kt鏎y nie tak dawno pracowa w klubie z Radomia.

Radomiak Radom - G鏎nik Zabrze3:0(3:0)
Bramki: Salami 18, 34, 40
Radomiak:Borkowski - Duda, Szwed, Branfi這w, Wachowicz, Cieciura, Rysiewski (82. Studen), Terlecki (86. Kacprzak), Brzyski, Osipowicz, Salami (74. Z帳ecki)
G鏎nik:Leciejewski - Felipe, Wi郾iewski (46. Kr鏊), Prasnal, Magiera, Stoimenow, Licka, Bukalski, W鎩cik, Aleksander (46. Goncerz), Radawiec (57. Siedlarz)

(廝鏚這: radomiak.pl)