Strona główna » Zapasy » Będzie dawka emocji

Będzie dawka emocji

2017-10-28 19:54:12


Będzie dawka emocji

Przed kibicami PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej kolejna dawka sportowych emocji i dramatycznych rozstrzygnięć. Porcję walk na najwyższym światowym poziomie obejrzą również kibice w Radomiu.

 

W poniedziałek (30 października) w hali Zespołu Szkół Budowlanych team Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz&Radom zmierzy się ekipą występującą pod nazwą WKS Grunwald - Sobieski Poznań. To będzie spotkanie dwóch drużyn rywalizujących o miejsce w fazie play off. Zapowiada się mecz walki, w którym trudno wytypować faworyta. Konkurować będą drużyny o zbliżonym potencjale sportowym. W każdej walce dojdzie do konfrontacji czołowych zawodniczek i zawodników kraju. Na macie w Radomiu zobaczymy gwiazdy światowego formatu.

 

W drużynie gospodarzy Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz&Radom (o ile trenerzy nie zdecydują się na taktyczne zmiany) zobaczymy Migliene Selishkę, Roksanę Zasinę, Taybe Yusein, to skład kobiet, który budzi respekt. Nie mniejsza siła kobiecych zapasów po stronie wojów z Poznania. Iwona Matkowska, Katarzyna Krawczyk, Monika Michalik. Szczególnie ciekawie zapowiadają się walki brązowej medalistki Mistrzostw Świata 2017 Roksany Zasiny z olimpijką z Rio de Janeiro, wracającą do wysokiej formy Katarzyną Krawczyk oraz walka „rewanżowa” za finał Mistrzostw Europy – Monika Michalik kontra Taybe Yusein.

 

Pojedynki wśród panów powinny być równie ciekawe. Mocnymi punktami drużyny gospodarzy będą: Marcin Majka, Iwan Izdebskij, Mateusz Filipczak, czy Młodzieżowy Mistrz Polski 2017 – Rafał Płowiec. Być może, wśród klasyków gospodarzy ujrzymy Arkadiusz Kułynycza (na zdjęciu), widowiskowo i skutecznie walczącego Mistrza Polski w kategorii wagowej do 75 kg. Goście, poznańscy wojowie, wystawią do walki zapewne Roberta Barana, Tadeusza Michalika lub Edgara Babayana, Marcina Olejniczaka.


III kolejka rozgrywek to ostatnie starcia drużyn przed runda rewanżową, gdzie będziemy walczyć w innych kategoriach wagowych. Tymczasem ostatnią rundę ujrzymy w kategoriach wagowych: wśród kobiet: 48 kg, 58 kg, 69 kg, w stylu wolnym: 57 kg, 74 kg i 97 kg oraz w stylu klasycznym: 66 kg, 85 kg i 130 kg. Drużyna, która zwycięży w tym pojedynku zapewni sobie pozycję wicelidera w grupie A przed runda rewanżową. Początek zmagań – godz. 18.00.

 

(źródło: klz-zapasy.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook