Strona główna » Karate » Medale karateków

Medale karateków

2017-10-30 17:14:25


Medale karateków

W Lublinie odbył się IV Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego w kumite. Tradycyjnie bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się przedstawiciele Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA.

 

W turnieju wzięło udział łącznie ok. 140 zawodników z 8 ośrodków Oyama Karate. Pojedynki toczone były na dwóch matach. Reprezentację klubu z Radomia stanowiło 18 karateków.

 

W pierwszej kolejności rozegrana została konkurencja Demo Kumite dla dzieci od 7-10 roku życia. Turniej ten rozegrany został przed Otwartym Pucharem Makroregionu Wschodniego. W tej konkurencji startowało ok 40 dzieci. - Nasz Klub reprezentowała Ewa Ginalska, która po bardzo dobrych pojedynkach zajęła I miejsce pokonując przeciwniczki poprzez zdobycie waza-ari i ippon - relacjonuje klubowy serwis.

 

Następnie rozegrano konkurencje lekki-kontakt i semi-knockdown. Radomianie walczyli w bardzo widowiskowy sposób. Wiele pojedynków zakończone zostało przed czasem poprzez zdobycie waza-ari lub ippon. Dawid Lipa wygrał 3 pojedynki poprzez waza-ari i ippon. W finale musiał niestety w dogrywce poddać walkę po bolesnej kontuzji stopy. Mateusz Lebioda pewnie zwyciężył w trzech pojedynkach zdobywając punkty.

 

Oskar Bednarek wygrał wszystkie walki przed czasem zdobywając Ippon. - Jego walki trwały po kilkanaście sekund. Oskar zdeklasował swoich przeciwników - zapewnia serwis karateradom.pl. Tymczasem debiutant Adam Lenard po dwóch zwycięskich pojedynkach w trzeciej zmierzył się z doświadczonym przeciwnikiem i przegrał poprzez Ippon. Natomiast Antonina Pawluk w swoich dwóch walkach pewnie wygrała poprzez waza-ari.

 

Aleksandra Kowalczyk startowała z zawodniczkami ze starszej kategorii i swoją walkę przegrała poprzez wskazanie sędziów. Bartosz Kuna również debiutował i w bardzo wyrównanej walce przegrał po dogrywce poprzez waza-ari. Sławomir Ginalski w swojej walce uległ rywalowi poprzez wskazanie sędziów. Debiutująca również Małgorzata Lenardt pokonała swoje rywalki w pierwszych dwóch walkach poprzez waza-ari.  W walce finałowej uznać musiała jednak wyższość przeciwniczki.

 

W swojej pierwszej walce Filip Lisek wygrał w bardzo widowiskowy sposób zdobywając w kilkanaście sekund dwa razy waza-ari. W walce finałowej został trafiony bardzo mocnym kopnięciem low kick co skutkowało utratą pół punktu i porażką. Aiman Ghanim jako debiutant trafił na doświadczonych i utytułowanych zawodników przegrywając obydwa pojedynki.

 

Maksymilian Stolarczyk w swoim debiucie stawił czoła mocnemu rywalowi i przegrał walkę poprzez wskazanie sędziów. Kolejny debiutant Adam Włodek pierwszy pojedynek wygrał poprzez waza-ari. W walce o finał przegrał walkę wskazaniem sędziów. Natomiast o trzecie miejsce w dogrywce zdobył dwa waza-ari pewnie wygrywając walkę.

 

Klaudia Lidak, Krzysztof Stępień, Paweł Kosterna i Jan Kosterna to medaliści mistrzostw Polski i Europy, którzy nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom kto w ich konkurencjach jest najlepszy. - Bilans naszych reprezentantów to 8 pierwszych miejsc, 6 drugich i jedno trzecie miejsce. Dodatkowo Krzysztof Stępień został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju - podsumował portal klubu z Radomia.

 

Sekundantami podczas pojedynków byli: sempai Wiesław Zajul, Rafał Dygas, Konrad Ziółkowski. 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook