Strona główna » Główne » Pamięć pozostanie...

Pamięć pozostanie...

2017-11-01 21:19:07


Pamięć pozostanie...

Nie ma ich wśród nas, ale wspomnienia o nich nadal żyją. Tradycyjnie w okresie Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym przypominamy osoby radomskiego świata sportu, które na zawsze odeszły w ostatnim roku.

 

Na początku listopada ubiegłego roku po długiej chorobie, w wieku 69 lat, zmarł Marek Równy. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w Częstochowie. Był piłkarzem Rakowa. W Radomiu zamieszkał w 1979. W sezonie 1981/82 był asystentem Pawła Kowalskiego w Radomiaku. Gdy ten w styczniu 1982 roku zrezygnował z pracy przy Struga przejął obowiązki pierwszego trenera drugoligowego zespołu. W latach 80-tych pracował także z trampkarzami i juniorami tego klubu. Trenował zespoły Czarnych Radom i Gerlacha Drzewica. Jako nauczyciel języka angielskiego uczył w wielu szkołach.

 

W wieku 66 lat zmarł Zbigniew Kucharski, w latach 1992-2006 oddany działacz Broni Radom. Był wiceprezesem u boku Bohdana Karasia i Waldemara Kaczmarskiego. Przez lata pełnił szereg innych funkcji m.in. jako dyrektor klubu, a także kierownik sekcji piłkarskiej. Jako oddany działacz był jednym z tych, którzy w 1996 roku uratowali klub od całkowitego upadku.

 

W kwietniu społeczność Młodzika Radom pożegnała Romualda Molgę, kierownika drużyny seniorów. W wieku 57 lat zmarł Mirosław Puźniak. W latach 80-tych ubiegłego wieku jeden z piłkarzy drugoligowej drużyny Broni. Do Radomia przybył w Kraśnika, gdzie jako obiecujący napastnik stawiał pierwsze piłkarskie kroki wśród seniorów. Wielu starszych kibiców z pewnością pamięta tego zawodnika, tym bardziej, że później sportowe tradycje kontynuował jego syn Piotr.

 

Zmarł też Bogusław Kaczmarek, długoletni trener sekcji piłki nożnej WKS Czarni Radom. Miał 82 lata. Pochodził z Pabianic. W tym mieście stawiał pierwsze kroki na piłkarskich boiskach. Gdy na początku lat 60-tych ubiegłego wieku przybył do Radomia całe sportowe życie związał już z Czarnymi. Jako zawodnik, a później trener w piłkarskiej sekcji WKS-u pracował przez prawie 30 lat. Prowadził zajęcia z juniorami, drużyną rezerw, w końcu od 1964 roku – z krótkimi przerwami – do momentu rozwiązania sekcji (przełom lat 80 i 90-tych) odpowiadał za wyniki drużyny seniorów. Jako zawodowy żołnierz był człowiekiem instytucją.

 

Po latach heroicznej walki z chorobą nowotworową odszedł od nas również Karol Gutkowski. Wcześniej zawodnik, potem trener. Miał zaledwie 36 lat. Wychowanek Piotrówki Radom później reprezentujący barwy AZS-u Politechnika Radomska i ROSY Radom. Miał wspaniały charakter sportowca. Walczył do końca, ale zawsze w duchu Fair Play. Potem te cechy wpajał swoim podopiecznym. Doprowadził swoich wychowanków do tytułu Mistrza Polski Juniorów Starszych, zdobytego w 2014 roku. Prowadził także zespół w II lidze, a następnie na zapleczu ekstraklasy.

 

Pod koniec sierpnia w wieku 38 lat zmarł Konrad Małecki. Siatkarską karierę rozpoczął w Bzurze Ozorków. Następnie reprezentował Morze Szczecin, Czarnych Radom, AZS Politechniki Warszawskiej, Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle i Jadar Radom. Na wieczny odpoczynek odszedł od nas Instruktor Pilot szybowcowy Kazimierz Piwowarski. Swoją przygodę z lotnictwem rozpoczął na początku lat pięćdziesiątych w Inowrocławiu, gdzie rozpoczął szkolenie samolotowe na samolocie CSS-13. W latach sześćdziesiątych już na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie rozpoczął szkolenie szybowcowe, które od tego momenty wywarło wielki wpływ na jego życie. Każdą wolną chwilę spędzał na lotnisku szybko pnąc się po szczeblach szybowcowej drabiny. 

 

Wszystkich których wspomnieliśmy nie ma ich już wśród nas, ale pamięć o nich zawsze pozostanie.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook