Strona główna » Piłka Ręczna » Odcięło zapłon

Odcięło zapłon

2017-11-05 07:02:34

Do przerwy prowadzili dwoma bramkami, ale w ostatecznym rozrachunku to KSZO Ostrowiec Świętokrzyski okazał się lepszy. Kolejną porażkę w I lidze ponieśli piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom.

Goście rozpoczęli od trafień Dmitrija Afanasjeva i Grzegorza Sobuta. Przez kolejne minuty KSZO utrzymywało nieznaczną przewagę. Do remisu gospodarze doprowadzili przy stanie 9:9. Po bramce Mateusza Wiaka objęli pierwsze prowadzenie (12:11). Na przerwę podopieczni trenera Mariusza Greli schodzili z dwubramkową przewagą (15:13) i wydawało się, że są na dobrej drodze aby odnieść zwycięstwo.

W drugiej połowie górę wzięło doświadczenie przeciwnika. KSZO bardzo szybko odrobił stratę (15:15). Przez kilka minutach trwała wymiana ciosów z obu stron. Kibice licznie zgromadzeni w hali przy ulicy Chrobrego nie mogli narzekać. Kwadrans przed końcem po dwóch trafieniach Kamila Kielocha goście odzyskali prowadzenie 24:22. Chwilę później celny rzut dołożył jeszcze Daniel Goliszewski. Ten moment okazał się kluczowy. Radomianie nie byli w stanie już odrobić strat.

Niestety, powtórzył się scenariusz z poprzednich spotkań. W pewnym momencie następuje odcięcie zapłonu u chłopaków - przyznał po meczu Mariusz Grela, szkoleniowiec KS Uniwersytet Radom. - Mój zespół dopiero po przerwie nabrał większej pewności. Radom walczył zaciekle, choć też ma problemy kadrowe - podkreślił natomiast Mariusz Jurasik.

• Trener KSZO został zgłoszony do rozgrywek pierwszoligowych. Ostatecznie były reprezentant Polski nie pojawił się na parkiecie w Radomiu. - Szczerze mówiąc to ja nawet nie mam ochoty wchodzić na parkiet. Zgłoszony zostałem tylko dlatego, że od jakiegoś czasu mam siedmiu kontuzjowanych zawodników i nie wiedziałem jak to będzie wyglądało w przypadku jakiejkolwiek jeszcze kontuzji - wyjaśnił Mariusz Jurasik.

Uniwersytet Radom - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 26:29 (15:13)

Uniwersytet: Sulima, Hernik, Markowski - Wiak 6, Pezda 6, Kowalczyk 4 Włoskiewicz 3, Jurgilewicz 2, Pomiankiewicz 2, Kubajka 2, Mroczek 1, Socha, Banaczek.

KSZO: Zając, Piątkowski - Goliszewski 6, Kieloch 6, Sobut 5, Bulski 5, Afansjev 3, Jeżyna 2, Antolak 2, Falasa.