Strona główna » Tenis Stołowy » Jest lider z Radomia!

Jest lider z Radomia!

2017-11-06 07:53:34

Podobnej sytuacji nie było od lat. Zespół tenisistów stołowych z Radomia został liderem I ligi.

Ekipa IKTS Broń na pierwsze miejsce grupy południowej awansowała po dwóch zwycięstwach odniesionych w miniony weekend. W sobotnim meczu IKTS najpierw przed własną publicznością pokonał sąsiadującą dotychczas w tabeli Odrę Głoska. Tymczasem w niedzielnym - rozegranym awansem - zwyciężyli na wyjeździe Start Zduńska Wola.

Goście do sobotniego spotkania przystąpili podbudowani wygraną na trudnym terenie w Oleśnie. Mecz rozpoczął się od wygranej 3:0 Marcina Kusińskiego nad Michałem Moczko oraz przegranej Pawła Glegoły 0:3 z Igorem Misztalem. Radomianin przegrał pomimo prowadzenia 10:7 w pierwszym, 10:6 w drugim oraz 10:8 w trzecim secie.

Pierwsze pojedynki pokazały, że potyczka będzie zacięta, a o wygraną będzie trudno. Tak też było. - Sebastian Lubaś minimalnie (2:3) uległ liderowi gości Nestorowi Wasylkowskiemu, a Artur Kalita pokonał 3:2 (do 9 w 5 secie)... Galasa, który zanotował ostatnio świetny występ na Grand Prix Polski pokonując m.in. naszego lidera – relacjonował serwis IKTS.

Deble solidarnie, zgodnie z przewidywaniami wypadły remisowo. W drugiej turze gier zmierzyli się najlepsi aktorzy tego widowiska: Marcin Kusiński oraz Nestor Wasylkowski. - Mecz obfitował w długie, mocne i szybkie wymiany na najwyższym poziomie. Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane. Dopiero w trzecim i czwartym nasz „Kusy” przełamał lidera gości na dobre. Na drugim stole niespodzianka. Paweł wygrywa z Galasem i wtedy stało się jasne, zwycięstwo nie powinno już się nam wymknąć z rąk. Rakietek znaczy - przyznał portal radomskiego klubu.

Sebastian Lubaś pewnie pokonuje zawodnika gości, a Artura Kalita przegrywa 0:3 że świetnie grającym Igorem Misztalem. Wygrywamy 6:4 i wskakujemy na drugie miejsce w tabeli! Bardzo dziękujemy kibicom. To był świetny doping i kocioł jak na dobrym piłkarskim meczu! - zapewnili gospodarze.

IKTS Broń Radom - Odra Głoska 6:4

Punty zdobyli: Kusiński 2, Kalita, Glegoła, Lubaś i debel:

***

Do sobotniej konfrontacji do meczu w Zduńskiej Woli drużyna z Radomia przystąpiła nieco zmęczona. - Zaczęliśmy źle. Od porażek Sebastiana z Grzegorzem Janczewskim oraz Pawła z Tomkiem Wiśniewskim. Sebastian uległ minimalnie 2 do 3. Niestety bardzo trudny serwis popularnego na Mazowszu Gacka sprawia każdemu w lidze dużo problemów - przyznał serwis IKTS. Później było na szczęście już lepiej.

Pomimo przegrania pierwszego seta Artur Kalita przełamał Andrzeja Kaczmarka i wygrał 3:1. Tymczasem na pierwszym stole Marcin Kusiński najpierw remisował z Marcinem Sankowskim 1:1. W miarę upływu meczu szale zwycięstwa zdołał przechylić na swoją stronę, aby w IV secie wygrać 11:1!

Goście zmienili ustawienia deblowe, ale to radomianie byli bliżej wygrania dwóch partii. - Na drugim stole świetnie zagrali Sebastian i Artek z Sankowskim i Wiśniewskim. Na pierwszym stole ulegliśmy 9:11 w 5 secie. Zabrakło naprawdę niewiele. Remisujemy 3:3 – relacjonował po grach podwójnych portal IKTS.

Później niezawodny okazał się Marcin Kusiński. W pojedynku jedynek świetnie spisał w konfrontacji z Grzegorzem Janczewskim, wygrywając 3:1. Na drugim stole Artur Kalita przegrał co prawda z Tomaszem Wiśniewskim. Dwie kolejne zakończyły się już wygranymi. - Sebastian w ostatniej grze pokazuje klasę i ogrywa Sankowskiego 3:1. Natomiast Paweł przegrywa 2:1 z Kaczmarkiem, jednak udaje się wyciągnąć wynik spotkania na 3:2 i wygrywamy mecz 6:4! Przepraszamy, kto jest liderem 1 ligi? - zwycięzcy nie kryli satysfakcji.

Start Zduńska Wola – IKTS Broń Radom 4:6

Punkty zdobyli: Kusiński 2, Kalita, Glegoła, Lubaś oraz debel: Lubaś/Kalita