Strona główna » Lekkoatletyka » Bardzo dobry wynik

Bardzo dobry wynik

2017-11-07 09:27:43

Nie lada wyczynem pochwalić się może Tomasz Pelchen. Reprezentant RLTL ZTE Radom Mistrzostwa Polski w Biegu na 100 kilometrów zajął szóste miejsce.

Zawody odbyły się w miejscowości Blizanów podczas 33. Supermaratonu Kalisia. Trasa atestowana przez PZLA składała się z 10-kilometrowego dobiegu z Jarantowa do Blizanowa oraz sześciu 15-kilometrowych pętli. Do rywalizacji przystąpiło 117 osób, w wyznaczonym limicie czasu (750 minut) cały stukilometrowy dystans pokonało 62 biegaczy i 13 biegaczek. Tomasz Pelchen dystans 100 km pokonał w 8:23:13 - ustanawiając rekord życiowy.

• Życiówka to nie jedyne osiągnięcie. W swojej kategorii wiekowej Tomasz był trzeci. To bardzo dobry wynik. Jestem pełen uznania dla naszego reprezentanta - podkreślił Leszek Trzos, szkoleniowiec RLTL ZTE Radom. Tomasz Pelchen jest mieszkańcem Grójca, a podsumowując swój występ przyznał. - Kochanej Ewelinie Stecko-Pelchen dziękuje za cierpliwości do mnie i moich treningów...

Tytuły mistrzowskie zdobyli Małgorzata Pazda-Pozorska (AML Słupsk) i Piotr Stachyra (MKS Piast Głogów). Małgorzata Pazda-Pozorska zwyciężyła w czasie 8:31:05, lepszym od oficjalnego rekordu Polski Ewy Kępy (8:37:40, Kalisz, 21.10.1995 r.). Piotr Stachyra do mety nie oddał prowadzenia objętego po dziesięciu kilometrach i z wynikiem 7:15:52 pokonał Kamila Kunerta o dwie minuty i sekundę.

W przyszłym roku jubileuszowe, dziesiąte mistrzostwa kraju odbędą się w Warszawie w ramach Międzynarodowego Supermaratonu Stulecia – w dniu 10 listopada w setną rocznicę przyjazdu do Warszawy Naczelnika Państwa i na terenie założonej przez niego uczelni, dziś Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. - Rejestracja rozpocznie się już za miesiąc (piątego grudnia) - podkreśla pzla.pl.

(fot: echodnia.eu)