Strona główna » Boks » Skupiony na robocie

Skupiony na robocie

2017-11-08 14:32:42


Skupiony na robocie

Łukasz jest faworytem, ale fakt że nie zaznał jeszcze porażki, motywuje mnie jeszcze bardziej - mówi Michał Żeromiński, który za półtora tygodnia zmierzy się z Łukaszem Wierzbickim.


Radomin jest niezwykle zmotywowany przed kolejnym występem na zawodowym ringu. Gala "Noc Wojowników" odbędzie się już 18 listopada w Częstochowie. Wydarzeniem wieczoru będzie konfrontacja  Tomasza Adamka z Fredem Kassim. Tymczasem Sławomir Żeromiński i jego przeciwnik rywalizować będą na dystansie dziesięciu rund. Stawką będzie tytuł mistrza Polski w wadze półśredniej.

 

Faworytem jest legitymujący się dotychczas bardzo korzystnym bilansem Łukasz Wierzbicki. Bokser z Radomia nie zamierza składać przedwcześnie broni. - Presja będzie spoczywać na moim rywalu. Ostatnio pokonał niezwyciężonego dotąd Tlatlika. Tylko że Robert boksował zupełnie inaczej niż ja go zapamiętałem. Mam dużo większe doświadczenie w tych trudnych pojedynkach od mojego przeciwnika, bo mam już ich kilka na koncie. I to powinno zaprocentować, gdyż spodziewam się trudnej walki dla nas obu. Łukasz miał jednak większość swoich walk do jednej bramki, a ja wiem co to kryzys i jak go przełamać - podkreśla.

 

Sławomir Żeromiński nie ma wątpliwości, że będzie dobrze przygotowany. - O wszystkim dowiedziałem się już w połowie sierpnia i od tego momentu rozpocząłem już treningi. Mam wymagających sparingpartnerów, więc wszystko idzie po mojej myśli. A dzięki pomocy moich sponsorów mogę się skupić tylko i wyłącznie na swojej robocie - zapewnia.

 

Jego zdaniem będzie to naprawdę ciekawa potyczka. A motywacji nie powinno mu zabraknąć. - Scenariuszy na ten pojedynek może być kilka. Obaj jesteśmy w jednej grupie, na jednego z nas promotor musi trochę bardziej postawić, więc wygrana mnie na pewno wywinduje, a jestem pewien tej wygranej, prawdopodobnie tak samo mocno, jak Łukasz jest pewny swojego zwycięstwa. To normalne. Nie będzie to dla mnie walka z rodzaju być albo nie być, lecz przegrana, której nawet nie biorę pod uwagę, pewne furtki by mi zamknęła - przyznaje Sławomir Żeromiński.

 

(źródło: bokser.org/Magazyn Fighters)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook