Strona główna » Koszykówka » Rosa pokonała Banvit

Rosa pokonała Banvit

2017-11-08 20:37:26

W piątej kolejce Koszykarskiej Ligi Mistrzów Rosa Radom pokonała sensacyjne BK Banvit.

Do meczu z Banvitem Rosa przystępowała po ligowej porażce z Treflem Sopot. Radomska ekipa na europejskich parkietach wciąż nie zaznała smaku zwycięstwa i w środowym meczu trudno było szukać zmiany tego stanu rzeczy.

Mimo dość znacznej przewagi w budżecie na boisku Banvit nie mógł tego zaprezentować w rezultacie. Piłka co prawda krążyła szybko po obwodzie, jednak na koniec kwarty wynik brzmiał jedynie 15:11 dla podopiecznych dobrze znanego w Polsce z trenowania Stelmetu Zielona Góra Sašo Filipovskiego.

Druga odsłona była również nastawiona na grę defensywną. Świadczył o tym fakt, że pierwsze punkty w tej kwarcie kibice zebrani w hali MOSiR obejrzeli dopiero po trzech minutach a ich autorem był Igor Zajcew. Mimo usilnych prób Rosie nie udało się zmniejszyć strat i na przerwę podopieczni trenera Kamińskiego schodzili z wynikiem 19:33.

Trzecia odsłona rozgrzała sympatyków radomskich Smoków do czerwoności. Drużyna  Rosy w pewnym momencie zmniejszyła stratę do gości z Turcji do pięciu oczek - 32:37. W tym momencie do końca kwarty pozostało zaledwie 90 sekund. Dzięki ambitnej postawie udało się doprowadzić do sytuacji, w której po trzydziestu minutach strata wynosiła sześć punktów - 34:40.

Ostatnie dziesięć minut zaczęło się ciekawie dla radomian, którzy w niecałe półtorej minuty zmniejszyli straty do zaledwie dwóch punktów zmuszając do reakcji trenera Filipowskiego.  Festiwal niedokładności Turków trwał, a Rosa skrzętnie z tego skorzystała doprowadzając do przed meczem ocenianej na mało możliwą sytuacji - remisu 40:40 na około pięć minut przed końcową syreną. Gracze Banvitu wyraźnie poddenerwowani zdołali jednak dwoma rzutami trzypunktowymi uspokoić atmosferę wychodząc na prowadzenie 46:42.

Rosa ponownie rzuciła się do walki i na minutę i czternaście sekund po rzucie Particka Audy wyszła na jednopunktowe prowadzenie 49:48. Na 40 sekund przed końcem Ryan Harrow miał szansę wyprowadzić Rosę na trzy punktu prowadzenia, jednak popełnił błąd kroków. Piłkę meczową na wygraną dla Banvitu miał lider Turków Thomas. Nie trafił jednak z prostej pozycji i to Rosa sięgnęła po zwycięstwo, które przed meczem było w kategoriach marzeń i snów.

Rosa Radom - Banvit 49:48 (11:15, 8:18, 15:7, 15:8)

Rosa: Punter 11, Harrow 9, Sokołowski 9, Auda 8, Zajcew 6, Piechowicz 4, Bojanowski 0, Witka 0, Szymański 0

Banvit: Thomas 9, Vidmar 8, Kulig 7, Taylor 6, Caloiaro 6, Gecim 6, Altintig 2, Akyel 2, Rautins 2