Strona główna » Piłka Nożna » GKS rywalem Radomiaka

GKS rywalem Radomiaka

2017-11-11 08:40:45


GKS rywalem Radomiaka

Piłkarze Radomiaka Radom staną przed kolejną szansą powiększenia dorobku punktowego w rozgrywkach II ligi. W niedzielę ich rywalem będzie GKS Bełchatów.


Zieloni do konfrontacji z byłym zespołem piłkarskiej ekstraklasy przystąpią w najmocniejszym zestawieniu. Wiele jednak wskazuje, że w porównaniu do ostatnich potyczek Jerzy Cyrak (na zdjęciu) przemodeluje skład. I nie tylko z powodu, że wielu z zawodników jest zagrożonych absencją za kartki. w starciach z Wartą Poznań i Wisłą Puławy radomianie zaprezentowali się z dobrej strony. Nadawali ton wydarzeniom na boisku, mimo wszystko wygrać im się nie udało. O tym przede wszystkim zadecydował brak skuteczności.

 

Tymczasem GKS Bełchatów ma kłopoty. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka w Radomiu zagrają w osłabionym składzie. - Niewykluczone, że w kadrze meczowej znajdzie się nasz „Lewy”, czyli Michał Lewandowski - mówi Michał Antczak, rzecznik prasowy „brunatnych”. - On dotychczas grał w rezerwach, ale trenuje już z pierwszą drużyną. Długa jest za to lista nieobecnych. Z powodów zdrowotnych pauzują Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Patryk Janasik oraz Przemysław Zdybowicz. Marcin Ryszka jest zawieszony przez klub.


Rywal w dotychczasowych meczach zgromadzili 22 punkty. Zespół bardzo słabo spisuje się na obcych boiskach. W ośmiu meczach bełchatowianie wygrali tylko raz (Stal Stalowa Wola 4:1 i dwukrotnie zremisowali (Warta 0:0 i ŁKS 1:1).

 

W poprzednim sezonie Radomiak dwukrotnie pokonał swojego najbliższego rywala. W Bełchatowie po golu Rossi Leandro 1:0. W Radomiu było natomiast 4:1. Na listę strzelców wpisywali się Kamil Cupriak, Chinonso Agu, Paweł Tarnowski i Szymon Stanisławski. Początek niedzielnej potyczki na stadionie przy ul. Narutowicza 9 – godz. 13.00.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook