Strona główna » Lekkoatletyka » Świąteczne bieganie

Świąteczne bieganie

2017-11-12 05:15:22


Świąteczne bieganie

W Radomiu odbył się tradycyjny Bieg Niepodległości. Na dystansie 10 kilometrów wystartowało ponad 300 zawodników. Każdy chętny mógł również uczcić rocznicę na symbolicznym dystansie 1918 metrów.

 

W sobotnie południe spora grupa biegaczy z flagami w ręku przemierzyła dystans ze stadionu przy ul. Narutowicza do pomnika Czynu Legionów na radomskim rynku pod którym uczestnicy złożyli kwiaty i odśpiewali hymn państwowy. To symboliczny dystans około 1918 metrów. W tym przypadku najważniejszy był udział. Punty, rywalizacja, czas były sprawą drugorzędną. Każdy wspominany dystans pokonał własnym tempem.

 •  

  - Biegnąc do rynku, chcemy w sposób patriotyczny z hymnem podsumować to święto. Wymiar sportowy jest za nami. Każdego roku namawiam mieszkańców, aby to święto spędzać na sportowo - mówił Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia „Biegiem Radom”. Od kilku lat to właśnie stowarzyszenie w Radomiu organizuje najważniejsze imprezy biegowe.

   

   

  Inny wymiar miał już bieg „Niepodległościowej Dyszki”. Trasa wytyczona została na odcinku dziesięciu kilometrów (dwie pętle wokół okolic stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul Narutowicza). Na liście uczestników znaleźli się biegacze nie tylko z regionu radomskiego, ale z całej Polski i zagranicy. Zmagania ukończyło dokładnie 355 osób. Najszybciej dystans przebiegł Andrzej Starżyński. Jego wynik to 33:36. Drugi był Ilya Slavenski (33:49). Na podium zmieścił się jeszcze Piotr Wijata z Przysuchy (33:55).

   

  Tuż za czołową trójką linię mety minął Jakub Gałasiewicz, zawodnik radomskiego RLTL ZTE Radom (34:36). Najlepsza kobieta Andżelika Dzięgiel z GKS Fabianki była dziesiąta (37:52). Radomianka Karolina Waśniewska dotarła do mety z czasem 38:35. W kategorii open sklasyfikowana została ostatecznie na 13 miejscu. Uczestnicy tego biegu otrzymali okolicznościowe medale, koszulki, a po biegu gorący posiłek. Najlepsi wyróżnieni zostali natomiast pucharami i nagrodami finansowymi.

 •  

  - Radomski Bieg Niepodległości już za nami. Impreza udała się znakomicie. Dopisała pogoda, bo choć nie rozpieszczała, nieco później byłoby już znacznie gorzej. My biegacze, uczciliśmy Święto Niepodległości najlepiej jak potrafimy, czyli biegiem - podsumował imprezę klubowy serwis stowarzyszenia „Biegiem Radom”.

   

  W tym roku Biegi Niepodległości odbywały się w wielu mniejszych miejscowościach, między innymi Kowali, Skaryszewie i Białobrzegach. 

(fot: Biegiem Radom)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook