Strona główna » Siatkówka » Tradycyjnie tie break

Tradycyjnie tie break

2017-11-13 06:06:48


Tradycyjnie tie break

E.Leclerc Radomka Radom pokonała na wyjeździe Azoty PWSZ Tarnów w meczu I ligi siatkarek. Podopieczne Jacka Skroka ponownie stoczyły pięciosetowy pojedynek.

 

Od prowadzenia 3:1 spotkanie w Tarnowie rozpoczęły przyjezdne, które wykorzystywały gorsze przyjęcie tarnowianek - relacjonowała siatka.org. Później siatkarki Radomki wygrywała 18:15. Tarnowianki nie zamierzały się jednak poddawać. Odrobiły stratę, ale po ataku z obiegnięcia piłka setowa leżała po stronie przyjezdnych 24:22. Udana kontra pozwoliła podopiecznym trenera Michała Betleja doprowadzić do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się radomianki.

 

Początek drugiego seta także należał do zespołu z Mazowsza, głównie za sprawą dobrych zagrywek Sonii Kubackiej (5:2). Potem to jednak gospodynie narzuciły swój rytm. Podobny przebieg miała trzecia odsłona. Gdy w pola zagrywki pojawiła się  Sabina Podlasek  zespół z Tarnowa wygrywał 19:12. - Później serią udanych zagrań popisał się team z Mazowsza (19:21), a ze swoją grą nie mogły poradzić sobie zawodniczki PWSZ Tarnów (21:21). Gospodynie nie podłamały się utratą tak wielkiego prowadzenia, kończąc tę odsłonę podwójnym blokiem - podkreślił serwis siatka.org.

 

Od gry punkt za punkt rozpoczęła się czwarta partia. Na szczęście zawodniczki z Radomia sukcesywnie zaczęły powiększać swoje prowadzenie (16:12), w czym zdecydowanie pomagały błędy własne tarnowianek (13:20). Ekipa Jacka Skroka nie przedłużała losów tej odsłony i atakiem ze środka Gabrieli Ponikowskiej doprowadziła do tie-breaka.

 

Decydująca partia lepiej rozpoczęła się dla siatkarek z Tarnowa, które po długiej akcji, zakończonej atakiem z lewego skrzydła prowadziły 3:1. Przy zmianie stron to Radomka miała już cztery oczka więcej (8:4). Skuteczne zbicie Pauliny Głaz zbliżyło zespół z Tarnowa na dwa punkty (7:9), ale długa wymiana zakończona udanym atakiem z prawej strony znów pozwoliła odskoczyć przyjezdnym (13:9). Atak ze środka dał radomiankom piłkę meczową, a sprytne przebicie zakończyło pojedynek.

 

Azoty PWSZ Tarnów - E.Leclerc Radomka Radom 2:3 (25:27, 25:17, 26:24, 16:25, 11:15). 

 

W INNYCH MECZACH I TABELA
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.33%
Siatkówka 26.24%
Koszykówka 16.52%
Zapasy 15.56%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook