Strona główna » Piłka Ręczna » Hala odczarowana

Hala odczarowana

2017-11-19 05:58:21

W spotkaniu 9. kolejki I ligi piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom wygrali we własnej hali z ŚKPR Świdnica.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz. Szybko wypracowali przewagę. W 11 minucie na tablicy widniał jeszcze remis 4:4. Pięć minut później, gdy akcję wykończył Mateusz Wiak wygrywali już 8:5. Co prawda w 21 minucie goście zmniejszyli dystans do jednej bramki, ale dobra gra w obronie i seria akcji zapewniła gospodarzom jeszcze przed przerwą bezpieczne cztery bramki przewagi.

W drugiej odsłonie Uniwersytet zaprezentował się jeszcze lepiej. Przewaga gospodarzy uwidoczniła się już w pierwszych minutach, gdy podopieczni Mariusza Greli wykończyli pięć akcji. Tymczasem rywal zrewanżował się tylko jedną. W 44 min. po drugim celnym rzucie Radosława Pomiankiewicza radomianie wygrywali już 23:16.

Obraz gry nie uległ już zmianie. Na szybkie akcje gospodarzy rywal odpowiadał pojedyńczymi zagraniami. - Zadecydował koniec pierwszej i początek drugiej połowy. Radom odskoczył nam na osiem bramek. Może gdybyśmy wtedy utrzymali mniejszy dystans, mecz potoczyłby się inaczej, ale trzeba przyznać, że dzisiaj rywal był od nas lepszy - przyznał po meczu Grzegorz Garbacz, trener przeciwnika.

Uniwersytet odnosząc w sobotę zwycięstwo odczarował swoją halę w sezonie 2017/2018. Nagrodę MVP spotkania zgarnął świetnie grający Grzegorz Mroczek.

Uniwersytet Radom - ŚKPR Świdnica 32:24 (16:12)
Uniwersytet: Markowski, Hernik, Sulima 1 - Wiak 6, Mroczek 6, Jurgilewicz 4, Sulima 1, Pomankiewicz 2, Kowalczyk 3, Kubajka 3, S. Włoskiewicz 4, Pezda 2, Misialski 1, Banaczek
ŚKPR: Prus, Bajkiewicz, Prus - Borszowski 3, Piędziak 3, Cegłowski 4, Rogaczewski 4, Brygier 2, P. Kijek 5, D. Kijek 1, T. Rogaczewski, Chaber, Makowiejew.