Strona główna » Piłka Ręczna » Porażka w finale

Porażka w finale

2017-11-24 16:25:33


Porażka w finale

Piłkarze ręczni Uniwersytet Radom w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu warszawsko-mazowieckiego ulegli AZS-owi UW Warszawa i odpadli z dalszej fazy rozgrywek.

 

Obie ekipy do gry przystąpiły w mocno przemeblowanych składach. AZS UW został osłabiony kadrowo absencjami. Tymczasem klub z Radomia wystawił odmłodzoną drużynę. Barw Uniwersytetu bronili niemal w komplecie juniorzy. Mimo wszystko podopieczni Mariusza Greli przez całe 60. minut rywalom ze stolicy stawiali dzielny opór. Ostatecznie przeciwnik wygrał 26:23 i awansowali do kolejnej fazy. W zespole Uniwersytetu bardzo dobre zawody rozegrał Adrian Gruszczyński. Wracający po kontuzji gracz był autorem 9 trafień.

 

Osłabienie radomian wiązało się między innymi z tym, że już w sobotę Uniwersytet rozegra ligowy mecz z łódzką Anilaną. Potyczka może mieć niezwykle istotne znaczenie dla układu pierwszoligowej tabeli. Rywal podobnie jak i Uniwersytet to tegoroczny beniaminek. W poprzednim sezonie zespoły dwukrotnie zmierzyły się ze sobą w rozgrywkach II ligi. Wtedy dwukrotnie lepsi byli radomianie. Aktualnie Uniwersytet wyprzedza zespół z Łodzi w tabeli grupy B I ligi o 3 „oczka”.

 

AZS UW Warszawa - Uniwersytet Radom 26:23 (13:12).
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook