Strona główna » Piłka Nożna » Zagrają najmłodsi

Zagrają najmłodsi

2017-11-28 06:10:59


Zagrają najmłodsi

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej przygotowuje się do VI Memoriału Władysława Kramczyka. Zapowiada kolejna, bardzo emocjonują impreza.


Władysław Kramczyk przez 12 lat był prezesem Radomskiego OZPN. Zmarł w 2011 roku. W turnieju za każdym razem grają 10-letnie dzieci z terenu naszego okręgu i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. - Prezes Kramczyk uwielbiał futbol dziecięcy. W tej rywalizacji dziecięcej nie ma  kombinowania, wszystko jest takie szczere, emocjonujące. Dlatego corocznie grają dzieci - podkreślał wielokrotnie Sławomir Pietrzyk, obecny prezes ROZPN.


Memoriał odbywał się już w Białobrzegach, Radomiu, Przysusze, Jasieńcu, a ostatnio w Warce. W tym roku impreza rozegrana zostanie w Kozienicach. Wiadomo już, że z terenu Mazowsza wystąpią: Football Academy Gostynin (obrońcy tytułu), Pogoń Siedlce i Znicz Pruszków. Zagrają oczywiście gospodarze - Energia Kozienice. Pozostałe sześć drużyn, to ekipy, które w tabelach ROZPN rocznika 2007, które zajęły najwyższe lokaty: Broń Radom, Radomiak Radom, Beniaminek Radom, Młodzik Radom, Pilica Białobrzegi i AS Radomiak Radom.

 

Tymczasem w Pionkach rozegrano XXI Memoriał Henryka Zatorskiego. Zagrali chłopcy z rocznika 2006 i młodsi. W finale Energia Kozienice pokonała gospodarzy - Proch Pionki 3:1. W imprezie wzięło udział 10 drużyn. Okręg radomski reprezentowali ponadto:  Broń Radom, Ajax Radom, Jastrząb Głowaczów i Football Academy Lipsko. Swoich przedstawicieli miały też województwa świętokrzyskie (Granat Skarżysko), lubelskie (Puławiak Puławy) i mazowieckie (Rakovia Warszawa). Memoriał rozgrywany jest od 1994 roku.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook