Strona główna » Siatkówka » Kompletują punkty

Kompletują punkty

2017-12-03 14:20:50

W meczu 10. kolejki I ligi siatkarki E.Leclerc Radomki Radom pokonały na wyjeździe w trzech setach SMS PZPS Szczyrk.

W pierwszej partii gra była wyrównana. - Początek spotkania wskazywał, że radomianki nie będą miały w Szczyrku łatwej przeprawy. W pewnym momencie gospodynie odskoczyły nawet na trzy punkty (16:13, 18:15), ale od stanu 20:17 dla rywalek podopieczne trenera Jacka Skroka odrobiły straty i doprowadziły do wyrównania, wychodząc nawet na prowadzenie po skutecznej zagrywce Sonii Kubackiej. W końcówce po skutecznych atakach Gabrieli Ponikowskiej i Renaty Białej Radomka wygrała 25:23 - relacjonował serwis siatka.org.

W następnym siatkarki Radomki poprawiły swoją grę i narzuciły poziom nieosiągalny dla rywalek. Choć to gospodynie wyszły na prowadzenie 9:7. - Radomianki od stanu 8:11 rzuciły się do odrabiania strat i robiły to na tyle skutecznie. W końcówce młode siatkarki ze Szczyrku popełniały proste błędy, co wykorzystał doświadczony zespół z Radomia. Podopieczne trenera Jacka Skroka wygrały 25:20 i prowadziły już 2:0 w tym spotkaniu - podkreślał ogólnopolski portal.

Trzecia odsłona ponownie miała wyrównany przebieg. Na początku trzeciej partii do głosu doszły uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które wyszły na prowadzenie 10:6. Przy stanie 16:11 dla rywalek o przerwę poprosił trener Jacek Skrok widząc, że zwycięstw wymyka się jego drużynie z rąk. - Gra się wyrównała, ale gospodynie wciąż miały jeszcze pięć punktów straty (20:15). Radomianki zdobyły jednak cztery punkty z rzędu, a po chwili doprowadziły do remisu 21:21 - przyznał serwis siatka.org. Meczbola wywalczyła Majka Szczepańska. Chwilę potem radomianki postawiły szczelny blok, kończąc konfrontację bez starty seta.

- Zabrakło nam doświadczenia w końcówkach. Szkoda, bo mogliśmy nawet wygrać ten mecz, zwłaszcza przy tak dobrze układających się dla nas początkowo dwóch setach - skomentował Ireneusz Waleczek, drugi trener zespołu ze Szczyrku. Dla podopiecznych Jacka Skroka to siódme zwycięstwo w sezonie. Udany powrót na boisko zaliczyła Gabriela Borawska, która wróciła do zespołu po kontuzji.

SMS PZPS Szczyrk – E.Leclerc Radomka Radom  0:3  (23:25, 20:25, 23:25)

Radomka: Pelczarska, Szczepańska, Kubacka, Gądek, Molenda, Ponikowska, Samul (libero) oraz Borawska