Strona główna » Piłka Ręczna » Karne w Radomiu

Karne w Radomiu

2017-12-03 06:00:44


Karne w Radomiu

W regulaminowym czasie meczu 11. kolejki I ligi grupy B Uniwersytet Radom zremisował we własnej hali z KSSPR Końskie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzutu karne.


Gospodarze rozpoczęli imponująco. Po bramce Mateusza Wiaka w 6 minucie prowadzili 4:1. Co prawda goście niemal odrobili stratę, ale końcówka pierwszej odsłony ponownie należała do Uniwersytetu. Po dwóch celnych trafieniach Grzegorza Mroczka (na zdjęciu), rzutach karnych Mateusza Wiaka, a także wykończonej akcji Pawła Kowalczyka radomianie objęli prowadzenie 18:12.


- Pierwszą połowę podopieczni trenera Roberta Napierały „przespali”. Źle zaczęli i w obronie, i w ataku. Zdaniem naszego trenera było za mało ruchu - relacjonował serwis przeciwnika. Wydawało się, że gospodarze pewnie zmierzają do zwycięstwa. Tymczasem druga odsłona przyniosła zmianę wydarzeń na parkiecie. KSSPR znalazł receptę na dobrze dysponowaną ekipę z Radomia.


- Wyszliśmy w obronie z wysuniętym zawodnikiem. Wyłączyliśmy z gry najlepszego strzelca Grzegorza Mroczka. Zaczęliśmy systematycznie odrabiać straty - przyznał trener gości. W 47 minucie radomianie posiadali w zapasie jeszcze cztery bramki. KSSPR nie rezygnował. Niespełna cztery minut przed końcową syreną, za sprawą Michała Napierały, była już remis 25:25.


O końcowym wyniku rozstrzygnęła emocjonująca końcówka. Na 30 sekund przed końcową syreną, po bramce Michała Napierały, rywal prowadził 28:27. Na szczęście gospodarze wyrównali. Do remisu doprowadził Mateusz Wiak. - Chciałbym pochwalić chłopaków za walkę w drugiej połowie - podsumował spotkanie Robert Napierała..

 

W zarządzonych rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze. Dla przeciwnika pierwszego nie wykorzystał Dawid Maleszak. Tymczasem radomianie nie pomylili się ani razu wygrywając 5:4. W następnym meczu Uniwersytet zagra z AZS AWF Biała Podlaska.


Uniwersytet Radom – KSSPR Końskie 28:28 (18:12), karne 5:4
Uniwersytet: Markowski, Sulima, Hernik - Socha 1, Wiak 7, Mroczek 8, Jurgielewicz, Pawelec, Pomiankiewicz 5, Kowalczyk 2, Kubajka 1, S. Włoskiewicz 4, Banaczek, Gruszczyński, Misalski.
KSSPR: Kucharczyk, Napierała 4, Jakubowski, Maleszak 2, Wnuk, Rurarz 3, Matyjasik 8, Mastalerz 1, Szot, Słonicki 1, Napierała 1, Gasin 1, Smołuch 7.


W INNYCH MECZACH I TABELA

 

(fot: KS Uniwersytet Radom)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook