Strona główna » Lekkoatletyka » Duet na mistrzostwa

Duet na mistrzostwa

2017-12-03 15:50:15

Polski Związek Lekkiej Atletyki oficjalnie podał skład reprezentacji kraju na 24. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych. W kadrze znalazło się dwóch zawodników klubu RLTL ZTE Radom.

W grupie U20 o medale Starego Kontynentu rywalizować będzie Patryk Kozłowski. W rywalizacji U23 weźmie natomiast udział Mateusz Kaczor. Podopieczni Leszka Trzosa występ w Šamorinie (miejscowość w pobliżu Bratysławy) zapewnili sobie dobrą postawę. Przed kilkoma dniami Mateusz Kaczor zajął czwarte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Patryk Kozłowski triumfował natomiast w sprawdzianie juniorów, będącym kwalifikacją przed mistrzostwami Europy.

Polski Związek Lekkiej Atletyki na 24. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, które odbędą się już 10 grudnia, wyśle 14. zawodniczek i zawodników. Pełne składy Polska wystawi w grupie U20 kobiet oraz U23 mężczyzn. - Szanse na dobry występ indywidualny można wiązać ze startem Katarzyny Rutkowskiej. Podopieczna Tomasza Dąbrowskiego rok temu w biegu U23 zajęła znakomite piąte miejsce, a w tym sezonie przełajowym ma za sobą m.in. udany start w prestiżowym crossie w Tilburgu. Polka zajęła tam czwarte miejsce, mimo zmęczenia długą podrożą z Polski - podkreśla pzla.pl.

Generalnie do mistrzostw zgłoszona została rekordowa liczba 576 zawodników i zawodniczek z 37 państw. W tym roku we wszystkich biegach indywidualnych do klasyfikacji drużynowej będą zaliczane lokaty trzech najszybszych zawodników w zespole (w poprzednich latach sumowano czasy czterech najszybszych). Polacy wystartują w sześciu konkurencjach indywidualnych, w dwóch – wystawiamy zespoły.

(fot: L. Trzos)