Strona główna » Lekkoatletyka » Bieg Mikołajkowy

Bieg Mikołajkowy

2017-12-04 14:23:39


Bieg Mikołajkowy

 Ponad 300 osób pobiegło w IV Biegu Mikołajów, który odbył się w Radomiu.

 

Wszystkich połączyła nie tylko pasja do biegania, ale i chęć pomocy. Impreza miała cel charytatywny. Tak jak miało to miejsce w latach poprzednich i tym razem Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” włączyło się do ogólnopolskiej kampanii: Szlachetna Paczka.

 

- Uczestnicy część z opłaty wpisowej przeznaczyli na pomoc potrzebującym rodzinom. Była także loteria i aukcja. Udało się w ten sposób uzyskać ponad 3 tys. złotych. Co więcej, zwycięzcy poszczególnych biegów w szlachetnym geście przekazywali zdobyte nagrody rzeczowe na rzecz potrzebujących rodzin - przyznał Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”.

 

Na zakończenie sezonu w Radomiu nad zalewem na Borkach odbyło się kilkanaście biegów. Zwycięzca biegu głównego starszy szeregowy Łukasz Pochylski z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego dystans 5 km pokonał w 00:18:20. Drugi linię mety minął Karol Grabda (00:18:24), a trzeci Rafał Osiński (00:18:37). Obaj reprezentują stowarzyszenie „Biegiem Radom!”

 

Najlepsza wśród kobiet Karolina Waśniewska była jedenasta (00:19:28). Na kolejnych miejscach w tym zestawieniu sklasyfikowane zostały: Joanna Kaczmarzyk i Ewelina Płatos.Zwyciężczynią biegu dla najmłodszych dziewcząt okazała się natomiast Alicja Górka. Wśród biegaczy był m.in. Rafał Czajkowski, były sekretarz Miasta Radomia, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

 

- Wszystko co dobre szybko się kończy - Biegacze i Biegaczki dla Szlachetnej Paczki już za nami. Dziękujemy wszystkim za Waszą obecność i za Wasze dobre serca. To dzięki Wam przez cały bieg atmosfera była tak gorąca, że nie było czuć grudniowego chłodu – zapewnili organizatorzy w łamach oficjalnego serwis klubu.

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook