Strona główna » Zapasy » Prezentów nie będzie

Prezentów nie będzie

2017-12-04 16:47:31


Prezentów nie będzie

Przed sympatykami PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej zmagania w piątej kolejce spotkań. Rywalizację rozpoczynają mecze w Łodzi i Poznaniu. W tym drugim przypadku wystąpi team Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom.

 

Dla WKS Grunwald Poznań będzie to spotkanie o najwyższą stawkę. Porażka pozbawia gospodarzy szans na awans do play-off. W poprzedniej rundzie goście pokonali poznaniaków, po bardzo wyrównanym meczu (18:15). Drużyna zgiersko – radomskich mocarzy, w Poznaniu, chciałaby przypieczętować swój awans do kolejnej fazy rozgrywek PWPW KLZ, i tym samym walczyć już o medale zapaśniczej ligi. Goście do realizacji swojego planu podchodzą bardzo poważnie, o czym świadczą ich transferowe działania.

 

W Poznaniu zobaczymy piątego zawodnika ME – Gora Oganesyana (65 kg) i Karena Abgariana (98 kg). Poznańscy wojowie mają jednak w swym składzie nie mniej utytułowanych zawodników, i liczą na zmniejszenie niekorzystnego dla nich bilansu punktowego zapisu walk. Obie ekipy maja taką samą ilość punktów, a o ich miejscach w tabeli rozgrywek grupy „A” decyduje właśnie bilans punktów za zapis walk (wygrane-przegrane).

 

W ekipie gospodarzy zobaczymy brązową medalistkę Igrzysk olimpijskich – Agnieszkę Wieszczek–Kordus, olimpijczyków – Iwonę Matkowską, Katarzynę Krawczyk i Roberta Barana. Ciekawie zapowiada się starcie brązowego medalisty Mistrzostw Europy, Tadeusza Michalika ( WZS WKS Grunwald- KS Sobieski Poznań) z Karenem Abgarianem (Boruta-Olimpijczyk WT Zgierz & Radom). Niezależnie od taktycznych planów trenerów obu ekip, bardzo ciekawy pojedynek obejrzymy w kategorii wagowej do 53 kg -zapasy kobiet i 63 kg zapasy kobiet.

 

Trenerzy mają w tych kategoriach wagowych do dyspozycji utytułowane i znakomite zawodniczki – Iwona Matkowska, Katarzyna Krawczyk (obie WZS WKS Grunwald - KS Sobieski Poznań), Miglena Selishka, Taybe Yusain czy niepokonana w PWPW KLZ – brązowa medalistka Mistrzostw Świata Roksana Zasina.

 

Sympatycy i kibice PWPW KLZ, będą świadkami zapaśniczej batalii, meczu o każdy mały punkt. 6 grudnia, w hali KS Sobieski Poznań, prezentów nikt nie będzie rozdawał...

 

(źródło: klz-zapasy.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook