Strona główna » Zapasy » Jest wygrana i awans

Jest wygrana i awans

2017-12-07 16:56:27


Jest wygrana i awans

Mecz o play-ff rozgrywek PWPW KLZ pomiędzy poznańskimi wojami, a zgiersko – radomskimi gladiatorami zapaśniczej maty, to zapaśnicza uczta dla sympatyków sportów walki.

 

Przed meczem nastroje w poznańskiej ekipie były bardzo bojowe, chociaż matematyczne wyliczenia nie skłaniały do optymizmu. Obie drużyny z sześcioma punktami, jednakże zdecydowanie lepszy bilans za punkty meczowe na korzyść ekipy gości (+22). Gospodarze (+2). Właśnie ten bilans za punkty, tzw. meczowe (stosunek -wygrane-przegrane), spędzał sen z oczu poznańskiej drużynie. Nawet zwycięstwo w meczu, nie zapewniało poznaniakom, awansu do fazy play-off. Mimo tych niezbyt optymistycznych wyliczeń, poznańska drużyna przystąpiła do meczu mocno zmotywowana i żądna rewanżu za porażkę w pierwszej fazie rundy zasadniczej. Poznańscy wojowie już na początku meczu zderzyli się ze ścianą zgiersko-radomskiej zapaśniczej mocy.

 

Cztery pierwsze pojedynki na korzyść zgiersko -radomskich „Orłów”. Zwyciężają swoje walki : Roksana Zasina (53 kg), Gor Ogannesyan (65 kg), Przemysław Piątek (59 kg) i Taybe Yusein (63 kg). Szczególnie podobały się, niepokonana w PWPW KLZ, Roksana Zasina oraz pewna i zdecydowana w ataku, Taybe Yusein. Gospodarze swoje pierwsze punkty za zwycięska walkę zdobywają w kategorii wagowej do 86 kg. Michał Bielawski pokonuje Marcina Majkę. Warto odnotować, że Michał Bielawski zdobył dodatkowy punkt, był bowiem Jokerem w ekipie gospodarzy.

 

Drużyna WZS WKS Grunwald – KS Sobieski Poznań, jeszcze dwukrotnie cieszyła się z wygranych walk. Stało się to za sprawą Roberta Barana (125kg) i Tadeusza Michalika (98kg). Tadeusz Michalik pokonał mocnego Ormianina – Karena Abgariana – 10:0. Michalik kontrolował przebieg walki, pewnie czuł się w parterze i mocno pracował w stójce. Za swoja walkę uzyskał tytuł MVP meczu. To ostatnia dobra wiadomość dla sympatyków poznańskich wojów.

 

Poznaniacy przegrali mecz i muszą zapomnieć o rozgrywkach play off. Boruta -Olimpijczyk Zgierz & Radom pokazał siłę . Determinacja i pewność zapaśniczych gwiazd drużyny „Orłów” pozwala sądzić, że w ostatnim meczu w rozgrywkach grupowych z LOTTO Zapasy Bydgoszcz , przypieczętują swój awans do kolejnej fazy rozgrywek. Kibice w poznańskiej hali KS Sobieski dostali mikołajkowy prezent. Otrzymali go, od zawodników obu drużyn. Otrzymali sporą dawkę zapasów na najwyższym światowym poziomie.

 


WZS WKS Grunwald Poznań - Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 12:21


53 kg zapasy kobiet WERONIKA SIKORA 0:4 0:4 ROKSANA ZASINA
65 kg styl wolny KAMIL KOSTRUBIEC 0:4 0:8 GOR OGANNESYAN
59 kg styl klasyczny SEBATIAN NOWICKI 0:4 0:12 PRZEMYSŁAW PIĄTEK
63 kg zapasy kobiet KATARZYNA KRAWCZYK 0:4 0:16 TAYBE YUSEIN
86 kg styl wolny MICHAŁ BIELAWSKI 4::1 4:17 MARCIN MAJKA
75 kg styl klasyczny MATEUSZ UŁASEWICZ 1:3 5:20 ARKADIUSZ KUŁYNYCZ
75 kg zapasy kobiet AGNIESZKA WIESZCZEK -KORDUS 1:1 6:21 SOFIYA GEORGIEVA
125 kg styl wolny ROBERT BARAN 3:0 9:21 MATEUSZ FILIPCZAK
98 kg styl klasyczny TADEUSZ MICHALIK 3:0 12:21 KAREN ABGARIAN

 

W INNYCH MECZACH I TABELA

 

(źródło: klz-zapasy.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.55%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook