Strona główna » Piłka Ręczna » Wysoka porażka

Wysoka porażka

2017-12-10 05:10:04

Wysokiej porażki doznał pierwszoligowy zespół piłkarzy ręcznych Uniwersytetu. Radomianie na wyjeździe ulegli ekipie AZS AWF Biała Podlaska.

Radom to może kiedyś i miał mocną ekipę, ale dzisiaj nasz zespół nie ma się czego obawiać - zapewniał już przed rozpoczęciem gry klubowy serwis AZS AWF. Parkiet potwierdził przypuszczenia. Czołowy zespół I ligi rozpoczął imponująco. Drużyna z Radomia pierwszą bramkę zdobyła w 6 minucie po rzucie Grzegorza Mroczka.

- Akademicy zdeklasowali beniaminka z Radomia, już w 15. minucie prowadząc 10:2. Spotkanie należało po prostu dograć po przerwie. Uniwersytet nie istniał na parkiecie - relacjonował portal sportowefakty,wp.pl. - W bialskiej hali wieje nudą. Prowadzimy 20:5 - przyznał natomiast klubowy serwis gospodarzy.

Pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem AZS AWF 21:7. W drugiej części zespół z Radomia zaprezentował się nieco lepiej. Rozpoczął od dwóch trafień Grzegorza Mroczka i Pawła Sochy. Gospodarze nie zwalniali jednak tempa. Wynik ustalił skutecznie wykonując rzut karny Bartłomiej Misalski.

Najwięcej bramek: dla ekipy gospodarzy zdobyli: Michał Bekisz, Bartosz Ziółkowski - po 9, Maksym Kriuczkow 7. Dla Uniwersytetu natomiast Sebastian Włoskiewicz 6 i Grzegorz Mroczek 4. Dzięki efektownej wygranej AZS AWF Biała Podlaska awansował na pierwsze miejsce w pierwszoligowej tabeli. Uniwersytet przerwę w rozgrywkach spędzi zaś na XIII pozycji.

AZS AWF Biała Podlaska - Uniwersytet Radom 38:19 (21:7)
AZS: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski, Urbaniak 4, Ziółkowski 9, Nowicki, Stefaniec 2, Małecki, Kriuczkow 7, Bekisz 9, Banaś
Uniwersytet: Baran, Markowski, Sulima – Banaczek 1, Gruszczyński, Jurgilewicz, Kowalczyk 1, Kubajka 1, Mroczek 4, Pawelec, Pomiankiewicz, Socha 2, Wiak 1, Włoskiewicz 6, Stanik 1, Misalski 2