Strona główna » Tenis Stołowy » Dobry mecz

Dobry mecz

2017-12-11 07:25:50


Dobry mecz

Bardzo dobry mecz rozegrała Broń Radom w I lidze tenisa stołowego mężczyzn z Polonią Bytom.

 

Osiągając nadspodziewanie dobre wyniki w ostatnich spotkaniach to goście przystępowali do potyczki w lepszych nastrojach. Drużyna gospodarzy po dwóch pechowych porażkach potrzebowała natomiast zwycięstwa.

 

Zaczęło się dobrze. Od wygranej Marcina Kusińskiego z Marcinem Balcerzakiem (Marcin zdeklasował rywala oddając mu tylko 13 małych punktów w 3 setach) i Artura Kality z Bartoszem Kwodawskim. W drugiej rundzie gier niestety radomianie ponieśliśmy dwie porażki: Sebastian Lubaś uległ 0:3 znajdującemu się w znakomitej formie Jakubowi Masłowskiemu, a Paweł Glegoła 1:3 Markowi Kądzieli, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki na pierwszoligowych parkietach. 


Gry deblowe zakończyły się remisowo. Gdy na tablicy widniał wynik 3 do 3 mecz nabrał rumieńców. Kolejnym konfrontacjom towarzyszyły ogromne emocje. Studząc zawodników sędziowie zmuszeni byli sięgać po kartki. Na 1 stole Marcin Kusiński po przegraniu 1 seta z Jakubem Masłowskim po raz kolejny pokazuje niezwykła klasę. Następnego seta otworzył wynikiem 9:0, a w kolejnych pomimo gry na styku w końcówkach pokazał dlaczego dwukrotnie został indywidualnym mistrzem Polski. 


Na 2 stole Artur Kalita z Markiem Kądzielą przegrywał już 0:2 i 1:5 i wydawało się, że rozstrzygnięcie jest przesądzone. Popularny „Kala” jednak niespodziewanie obudził się. Wygrał seta, a potem od stanu 0:4 w kolejnym pokazał koncertową grę. Koniec końców miał piłkę meczowa, której jednak nie udaje mu się wykorzystać. To Marek Kądziela odszedł od stołu niepokonany w kolejnym pojedynku w tym sezonie.

 

Przy remisie 4:4 do stołu podeszli Sebastian Lubaś i Marcin Balcerzak. Zawodnik gospodarzy pokazał klasę. Spokojnie zwyciężając. W ostatniej grze spotkania Paweł Glegoła wygrał z Bartoszem Kwodawskim pieczętując wygraną w całym meczu. Aktualnie zespół z Radomia plasuje się na 3 miejscu w tabeli 1 ligi!

 

IKTS Broń Radom – Polonia Bytom 6:4

Punkty zdobyli: Kusiński 2, Kalita, Lubaś, Glegoła oraz Kalita/Lubaś – Masłowski, Kądziela 2 oraz Balcerzak/Masłowski.

 

W INNYCH MECZACH I TABELA

 

(źródło: IKTS Broń Radom/pzts.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook