Strona główna » Lekkoatletyka » Daleko w ©amorin

Daleko w ©amorin

2017-12-11 16:59:17

Z 14-osobowej reprezentacji Polski startuj±cej w 24. Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w słowackim ©amorin najlepiej zaprezentowała Weronika Pyzik. Zawodnicy RLTL ZTE Radom uplasowali się na dalszych miejscach.

Weronika Pyzik w silnej stawce w kategorii U23 zajęła ósme miejsce. Straciła do zwyciężczyni 56 sekund, Był to jej trzeci występ w mistrzostwach (w 2014 r. była 10.).

W biegu mężczyzn U23 pi±tka Polaków ukończyła dystans blisko siebie. Niespodziewanie najwyżej (65.) uplasował się przeszkodowiec Mateusz Kaczmarek, dopiero szósty w mistrzostwach Polski przed dwoma tygodniami. Tymczasem Mateusz Kaczor z RLTL ZTE Radom na mecie zameldował się 74. Podopieczny Leszka Trzosa trasę 9.230 m pokonał w 26:42. Zaskakuj±co łatwo z rywalami poradziła sobie trójka Francuzów, z Jimmy’m Gressierem (zdyskwalifikowanym w ME U23 w Bydgoszczy) na czele, których rozdzielił tylko Włoch Yemaneberhan Crippa (dwukrotny mistrz Europy U20).

Tymczasem Patryk Kozłowski, tegoroczny „zdobywca szlema” w¶ród juniorów (cztery tytuły mistrza Polski), był 44. w¶ród 109 startuj±cych. Drugi z reprezentantów Radomia uległ równo minutę obrońcy tytułu 17-letniemu Norwegowi Jakobowi Ingebrigtsenowi - 18:39. Klasyfikację medalow± - po raz 15. z rzędu (!) - wygrała Wielka Brytania (pięć złotych medali - cztery zdobyte przez kobiety oraz przez sztafetę mieszan±).

Zawody odbyły się w słonecznej i wietrznej pogodzie, w temperaturze minus 1 stopień Celsjusza.