Strona główna » Pływanie » Podwójne podium

Podwójne podium

2017-12-12 06:32:34

W Spale odbyły się zmagania młodych zawodników rywalizujących w dwuboju i trójboju nowoczesnym. To młodzieżowe wersje pięcioboju nowoczesnego.

W mistrzostwach Polski do lat 12 i do lat 14 oraz w X Jubileuszowych Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci „PENTA DAY” udział wzięło 365 zawodniczek i zawodników z 28 klubów. Bardzo dobrze w tej stawce zaprezentował się Maciej Klimek. Reprezentant klubu Victoria zdobył srebrny medal w kategorii do lat 14 (junior młodszy) trójboju. Lepszy okazał się jedynie Eryk Babel (Gromik Gdynia). Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Olaf Paradowski (G-8 Bielany Warszawa).

Ponadto Maciej Klimek był trzeci w rywalizacji dwuboistów. W tym przypadku radomianina wyprzedzili Kajetan Wasowicz (Atut Częstochowa) i Olaf Paradowski. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Błażej Węgliński. Zawodnik klubu Victoria prowadził po pływaniu. Bartosz Węgliński był również ósmy w finale „PENTA DAY”. Głównym trenerem obu zawodników jest Marcin Fokt.

Pierwszego dnia młodzież rywalizowała na pływalni oraz strzelnicy. Zawody trwały niemalże cały dzień. Później zawody przeniosły się na halę lekkoatletyczną. Uczestnicy stanęli w szranki na bieżni, gdzie rywalizowali w biegu na 600m.Po zakończeniu zmagań, uczestnicy Penta Day 2017 spotkali się ze znanymi polskimi pięcioboistami: Oktawią Nowacką, brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro i Szymonem Staśkiewiczem, wicemistrzem Europy z 2011 w Medway.

(fot: spala.cos.pl)