Strona główna » Boks » Wyjątkowy Memoriał

Wyjątkowy Memoriał

2017-12-13 06:41:26


Wyjątkowy Memoriał

W najbliższą niedzielę, 17 grudnia, odbędzie się jubileuszowy X Memoriał Kazimierza Paździora. Impreza połączona będzie z otwarciem Izby Pamięci.

 

Kazimierz Paździor jest jedynym złotym medalistą olimpijskim wywodzącym się z Radomia. Największe sukcesy odnosił jako zawodnik sekcji bokserskiej Klubu Sportowego Broń Radom. Uroczyste otwarcie Izby Pamięci Kazimierza Paździora, która na stałe zagości w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (mistrz z Rzymu jest patronem obiektu) zaplanowano na godz. 12.00. Znajdą się w niej pamiątki po znakomitym sportowcu.

 

Dwie godziny wcześniej, w ramach imprezy, odbędą się pierwsze będą walki sparingowe zawodników BTS Broń. Tymczasem początek zmagań turniejowych zaplanowano na godz. 12.30. Zaplanowano 15 walk. W tej najważniejszej - o Puchar Kazimierza Paździora - w kat. 60 kg, wystąpi zawodnik BTS Broń, Bartłomiej Derleta. Jego rywalem ma być Marek Krzysztofik z KS Raszyn. Pozostałe toczone będą o złoty medal turnieju.

 

Broń reprezentować będzie siedmiu pięściarzy. Swoje pojedynki stoczą również zawodnicy RKB Boxing Radom oraz Radomiaka. Jednym z nich będzie Paweł Brach, który nie tak dawno zaliczył kolejny udany występ. Tym razem podopieczny Sławomira Żeromińskiego okazał się triumfatorem turnieju kadetów w Izraelu, gdzie udał się wraz z reprezentacją Polski. Wystartował w kategorii 50 kg kadetów. W swoim pierwszym starciu nie dał najmniejszych szans rywalowi z Izraela, nokautując go w drugiej rundzie. W finale radomianin także nie zawiódł i po emocjonującej - stoczonej już na pełnym dystansie walce - pokonał Białorusina.

 

Wszystkie walki X Memoriału Kazimierza Paździora obejrzeć będzie można gratis. Organizatorzy przeprowadzą natomiast dobrowolną zbiórkę pokarmu dla radomskiego schroniska zwierząt. Kosze będą wystawione przed budynkiem MOSiR w dniu imprez. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

 

(fot: cit.radom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook