Strona główna » Sporty Siłowe » Mistrz Irlandii

Mistrz Irlandii

2017-12-14 05:40:40


Mistrz Irlandii

Bardzo udany sezon ma za sobą Tomasz Walczak. Medalowa kolekcja mieszkającego w Irlandii radomianina powiększyła się i to bardzo.

 

Absolwent politechniki radomskiej (kierunek wychowanie fizyczne) mieszka w Irlandii. Po wyjeździe z kraju kontynuuje swoją sportową przygodę zapoczątkowaną w klubie Olymp Fitness na Gołębiowie. Pochwalić może się coraz większą listą osiągnięć w kulturystyce.

 

W połowie października Tomasz Walczak zdobył tytuł mistrza Irlandii 2017 federacji IFBB w kategorii do 80kg. Była to trzecia próba w tej właśnie kategorii. Przed dwoma laty zajął czwarte miejsce. Zwycięstwo dało mu przepustkę do reprezentowania Irlandii w mistrzostwach Europy, które odbywają się w kwietniu każdego roku w Santa Suzana w Hiszpanii.

 

W kończącym się roku radomianin zaliczył też kilka spektakularnych występów na międzynarodowej arenie. Zdobył srebrny medal federacji IFBB w Diamon Cup w Atenach, a także brąz w Mediolanie. Serię udanych startów w kulturystyce klasycznej rozpoczął w Rzymie. Był trzeci. - Był to mój debiut w tak prestiżowych zawodach - mówi Tomasz Walczak. - Pierwsze miejsce zajął Włoch, w drugie Francuz z którym przegrałem minimalnie. Jest on aktualnym wicemistrzem Europy.

 

Prywatnie radomianin prowadzi sklep z suplementami dla ludzi aktywnych w Dublinie, gdzie mieszka od 12 lat. Jest również sędzią w federacji IFBB na terenie Irlandii.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook