Strona główna » Tenis » Siódme w kraju

Siódme w kraju

2017-12-15 06:56:35


Siódme w kraju

Trwają rozgrywki finałowe drużynowych mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych w tenisie. Zakończyły się już halowe zmagania wśród skrzatów i młodzików.

 

W kategorii skrzatek wśród ośmiu najlepszych drużyn, które w Szczecinie walczyły o tytuł, znalazła się również drużyna AT Masters. Reprezentujące klub z Radomia Karolina Gołda i Wiktoria Chmielewska niespodziewanie wywalczyły awans po eliminacyjnych rozgrywkach wojewódzkich i regionalnych.

 

Drużyna jechała do Szczecina po naukę. Była zdecydowanie najmłodsza, a rankingiem odbiegała wyraźnie od pozostałych ekip. Dziewczęta się nie zraziły. W każdym meczu walczyły bardzo dzielnie, a w ostatnim o miejsca 7/8  sprawiły dużą niespodziankę. Pokonały 2/1 dużo wyżej notowaną drużynę Sport Olsztyn. Tym samym uplasowały się ostatecznie na siódmym miejscu. To spore osiągnięcie młodej drużyny, której trenerem jest Katarzyna Chmielewska.  

 

W pierwszym meczu finałowego turnieju w Szczecinie zawodniczki AT Masters przegrały 0/3 z drużyną BKT Advantage Bielsko Biała. Następnie w spotkaniu o miejsce 5-8 - również 0/3 z Górnikiem Bytom. 

 

Mistrzem Polski została drużyna AT Angelique Kerber Puszczykowo, która pokonała w finale 2/1 drużynę BKT Advantage Bielsko Biała. W najbliższy weekend w Bielsku Białej w walce o medale wystartuje w kategorii juniorek druga drużyna AT Masters w składzie Weronika Falkowska i Gabriela Końska. 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook